Seniori Croatije ZH (30+) / Foto: Fenix (I. Barišić)

ZÜRICH: Seniori Croatije Zurich (30+) upisali veliku pobjedu protiv Bülacha

U prvenstvenoj utakmici 7. kola regionalne lige Seniora 30+ Zürich upisali su novu pobjedu kojom su izbili na prvo mjesto na ljestvici.

NK Croatia ZH  ( Sen.30+) – FC Bülach ( Sen.30+)  5:3  ( 2:0 )

Na večernju utakmicu na igralištu Juchhof 1.Zürich,  gdje Croatia igra svoje domaće utakmice, u goste je stigao jaka momčad FC Beach koja igra u drugoj regionalnoj ligi. Utakmica je počela u velikom tempu s obje strane. Croatia je već u 5.min. preko svog napadača  Marija Karimovića došla u vodstvo od 1:0. Gosti uzvraćaju stvaranjem izglednih prilika ali vratar Croatije Robert Tonić sve brani.  U jednom kontranapadu preko brzog Komila preko lijeve strane Croatija povećava svoje vodstvo na 2:0.

Tim rezultatom se odlazi na odmor nakon 40.min (seniori igraju 40 minuta poluvrijeme).

U drugom poluvremenu ista slika iz prvog poluvremena. Gosti iz Bülacha napadaju a Croatija igra na kontre. U jednoj takvoj kontri Croatia preko Davida Sugara postiže još jedan pogodak za vodstvo od 3:0. Gosti ubrzo smanjuju, ali Croatia u 57. minuti preko Davida Sugara povećava vodstvo na 4:1. Gosti tada postižu dva pogotka zaredom i stižu do rezultata 4:3. No, u 75.min. konačan rezultat polučuje David Zeko za 5:3. Unatoč pobjedi Croatije valja istaknuti kako je najzaslužniji za pobjedu svoje momčadi bio vratar Croatije Robert Tonić koji je odlično branio tijekom cijele utakmice te da je pri kraju utakmice obranio četiri teška udarca gostiju.

Sastav NK Croatia Zürich Sen.30+ : Robert Tonić, Josip Pranjković, Robert Mastelić (C), Piedras Čeko, Simon Katovčić, Gavin Sugar, Andre Šišić, Petar Grgić, Mario Karimović, Daniel Komin, Srećko Pavlović. Još su igrali: Josip Tomčić, Filip Pudić, David Zeko, Daniel Pejić, Arpad Kerepes, Dragan Zubonja, Dinko Šoštarić. Trener: Igor Pavlović. Strijelci za Croatiu ZH Sen.30+: David Zek 2 pogotka te Mario Karimović, Daniel Komin, David Sugar po jedan.