Momčad Hajduka ZH upisala treću prvenstevnu pobjedu / Foto: Fenix (I. Barišić)

NAKON DUGO VREMENA: Nogometaši Hajduka Zürich upisali treću prvenstvenu pobjedu

U prvenstvenoj utakmici 5. lige regional Züich, Hajduk Zürich je bio bolji od Avelina i zasluženo upisao tri nova boda.

NK Hajduk ZH –  U.S. Avellano Zurigo   4:2  ( 2:1 )

Ivan Barisic 1
Naš dopisnik Ivan Barišić / Foto: Fenix (SIM)

Hajduk poslije dugo vremena došao do pobjede. U uzbudljivoj utakmici protiv talijanske momčadi Avellino Hajduk je dva puta vodio ali su gosti oba puta izjednačavali. Kod rezultata 2:2 vratar Avelina čini veliku grešku. Pri pokušaju da ispuca loptu izvan svojih 16 metara, loptu šalje  na nogu igrača Hajduka Vukadina koji je bez oklijevanja trese praznu mrežu za novo, treće po redu vodstvo Hajduka, ovaj put od 3:2.

To je bio prijelomni trenutak utakmice koji se dogodio u 77.minuti igre. Ulaskom u igru iskusnog Ismajila Osmanija Croatia je još ofanzivnija i Osmani u jednoj akciji posprema loptu u mrežu za konačnih 4:2. Ovo je bila Hajdukova treća pobjeda u pravenstvu. Avellino je još uvijek bez pobjede i na začelju je ljestvice.

NK Hajduj Zürich: Drago Marosan, Luis Eduardo Cosson Gerstl, Dino Krišto, Nicola Vrkić, Dragan Kafadar, Frano Vukadin (C), Sergio Gallego Queaires, Yago Mateo Rial Lopez, Yago Mourino Matalobos, Anto Matić, Još su igrali: Ismail Osmani, Karlo Barac, Domogoj Baran. Trener : Domenik Bekavac. Strijelci za Hajduk ZH: u 13.min.1:0 Anto Matić, 37.min. 1:1 Agrippino Bellino, 42.min., 2:1 Sergio Gallego, 47.min., 2:2 Aagrippino Bellino, 77.min. 3:2 Frano Vukadin i u 87.min 4:2  Ismail Osmani.