Momčad Croatije Zuerich / Foto: Fenix (I. Barišić)

3. LIGA REGIONAL ZÜRICH: Croatia Zürich poražena od druge momčadi Blue Starsa ZH

U prvenstvenoj utakmici 3.lige regional Zürich, Croatia ZH je doživjela neočekivani poraz na gostovanju kod druge momčadi Blue Starsa ZH. .

FC Blue Stars ZH II – NK Croatia ZH     2:1  ( 1:0 )

Na igralištu Hardhof momčad Croatije je bila neprepoznatljiva. Domaćini su krenuli silovito i u prvih četvrt sata hrvatska momčad se uglavnom branila. Nakon početne ofanzive domaćina, Croatija uzvraća ali sve se svelo na pojedinačne solo akcije i pokušaje hrvatskih napadača.

Detalj s utakmice Croatije ZH
Detalj s utakmice Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barisić)

Do kraja poluvremena igrači Blue Starsa ZH postižu pogodak za vodstvo od 1:0.

U nastavku utakmice opet ista slika. Domaćini imaju više od igre te postižu još jedan pogodak za vodstvo od 2:0.

Croatia preko Ivana Zubonje u 70. minuti smanjuje rezultat na 2:1. Dalje nije išlo jer napadači Croatije nisu realizirali više izglednih prilika. Usto, sudac na utakmici je bio ispod razine sudaca koji sude u 3. ligi regional. Naime, sudac je imao dva previda na štetu Croatije kada je oba puta mogao svirati najstrožu kaznu za hrvatsku momčad.

Šteta zbog izgubljenih bodova jer je momčad Croatije i uz lošeg suca morala pobijediti drugu momčad Blue Starsa ZH.

Sastav NK Croatia Zürich: F.Dukić, P.Zovko, D.Crnković, D.Dežić, Ivan Dukić, N.Petrlić, L.Tanzillo, S.Lastro (C), N.Nogić, I.Zubonja, S.Jurić.  Još su igrali: M.Vundac, K Krstić, D.Komin. Trener: Stanislav Blažanović.