Croatia ZH
Trener Stanislav Blazanovic daje upute svojim igracima

ZÜRICH: Oslabljena Croatia Zürich upisala drugi prvenstveni poraz

U prvenstveno utakmici 4. kola Treće regionalne lige Zürich, oslabljena Croatia Zürich je upisala drugi prvenstveni poraz.

FC Republika Srpska – NK Croatia Zürich 3:1 (1:0)

U noćnoj utakmici na igralištu Juchhof 2 u Schlierenu, oslabljena Croatia, kojoj je nedostajalo čak osam igrača iz kadra, je lošije otvorila utakmicu zbog čega se vratar hrvatske momčadi Frano Dukić našao na mukama i uz tri vrhunske obrane sačuvao svoju mrežu.

Croatia ZH
Trener Stanislav Blažanović daje upute svojim igračima / Foto: Fenix (I. Barišić)

Nakon početnih napada domaćina, Croatija je uspostavila ravnotežu. No, domaćini su ipak prvi poveli u za Croatiju najgore vrijeme, minutu prije završetak prvog poluvremena. Vratar Dukić bio je nemoćan obraniti udarac iskosa sa 10 metara.

I drugo poluvrijeme domaćini su započeli napadačkom igrom koja im je u 48. minuti donijela povećanje vodstva na 2:0. Na 3:0 domaćini dolaze u 68. minuti. Tek nakon tog pogotka Croatia se diže i počinje svoju igru.

Srpska momčad se brani, a njihova obrana popušta kada Nicola Petrlić sa tri metra trese mrežu domaćina za smanjenje rezultata na 3:1. Croatia je do kraja utakmice dominirala igrom, imala nekoliko sjajnih prilika, jednom su pogodili i gredu, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Croatia se sada nalazi na sedmom mjestu na ljestvici sa 6 bodova iz 4.utakmice.

Sastav NK Croatia Zürich: Frano Dukić, Ivan Dukić, Toni Zubonja, Dario Perković, Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Stjepan Lastro (C), Andrea Krstić, David Bagarić, Lori’s Tanzillo, Martin Vundac, Ivan Zubonja.  Još su igrali: Pero Zovko, Stanislav Blažanović, Nicola Petrlić. Trener-igrač: Stanislav Blažanović.