Croatia Frankfurt / Foto: Fenix (S. Konta)

KAD TRENER POGODI S IZMJENAMA: Croatia Frankfurt upisala treću uzastopnu pobjedu, ulazak Jurića i Propadal zbunio gostujuću obranu

U 8. prvenstvenom kolu Kreisoberlige Frankfurt, momčad Croatije Frankfurt u petak uvečer je upisala i treću uzastopnu pobjedu u nizu te se s 3 nova boda i uz utakmicu više trenutačno zauzima 4. mjesto na ljestvici.

FC Croatia – Union Niederrad 5:3 (1:0)

Hrvatska momčad je dobro je otvorila utakmicu i već u 5. minuti Ante Štrljić postiže pogodak na dodavanje Marka Marića za vodstvo od 1:0. Croatija je bila bolja momčad, ali do kraj poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Ono što je napravila momčad domaćina na početku utakmice to čine gosti na početku drugog poluvremena kada u 48. minuti iz jedna brze akcije izjednačuju rezultat na 1:1.

Momčadi trenera Josipa Žeravice trebalo je vremena da se posloži i ubaci u višu brzinu. Dogodilo se to nakon pogođenih izmjena kada svježi Josip Jurić i Ivan Propadalo u dvije minute prave dar-marr u obrani gostiju i sa svaki po jednim zgoditkom, u 61. i 64. minuti, dovode svoju momčad u vodstvo od 3:1.

Gosti se pokušavaju vratiti u utakmicu zgoditkom u 77. minuti za smanjenje rezultata na 3:2. Ali Croatia uzvraća sa nova dva pogotka. Najprije Kristijana Gavrana na dodavanje Propadala povećava rezultat na 4:2 da bi Marko Kukić na dodavanje Marka Marića svojim pogotkom u 86. minuti riješio pitanje pobjednika. Zgoditak gostiju za smanjenje rezultata na konačnih 5:3 bilo je samo kozmetičko uljepšavanje dojma u utakmicu koju je Croatija posve zasluženo dobila.

Sastav Croatije: Nauber, Kukić, Carević, Bešlić, Banović, Molnar, Sučić, Štrjić, Marko Maric,Brašnić, Andrić. S klupe za pričuve u igru su ulazili:  Od 46. min. Jurić, od 61. min Propadalo i od 73. min. Gavran

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 2. listopada u gostima u 15.30 sati kod momčadi Gudesding.