Arhivska slika seniorske momčadi Croatije ZH (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (R. Ćurić)

ZÜRICH: Odigrana neobična prvenstvena nogometna utakmica seniora (40+) na koju je Croatija došla sa svega 8 igrača

U prvom prvenstvenom kolu švicarske seniorske lige (40+) regije Zürich odigrana je nesvakidašnja nogometna utakmica koja je ujedno bila i utakmica velikog preokreta.

FC DIELSDORF – NK CROATIA (40+)  6:3 (1:3 )

Seniori Croatije bili su gosti vršnjaka iz poznatog švicarskog kluba iz Züricha, momčadi FC Dielsdorf. No, kako na utakmicu nije došlo više od osam igrača Croatije, sudac je predložio domaćinima da i oni nastupe samo sa osam igrača te da se tako odigra svih 90. minuta utakmice na nogometnom travnjaku na kojem, kao što se zna, igra 11 igrača.

Goran Papic trener seniora Croatije ZH
Goran Papić, trener i igrač seniora Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

Domaćini iz Dielsdorfa su to prihvatili i utakmica je mogla početi.

Nogometaši Croatije dominirali su od početka utakmice i već u prvom poluvremenu su vodili rezultatom 1:3. Najprije je u 13.min Ivo Lučić doveo Croatiju u vodstvo od 0:1, domaćini su izjednačili dvije minute kasnije da bi do kraja poluvremena zgoditke za Croatiju postigli Elvis Bočkaj u 19. te u 34.minuti Predrag Čeko za 1:3.

Budući Croatia nije imala zamjena, domaćini su to iskoristili i sa promjenom igrača dobili na svježini i napravili preokret postigavši u drugom poluvremenu još pet zgoditaka za konačan rezultat od 6:3.

Trener i igrač Croatije Goran Papić izjavio je kako su njegovi igrači ostali bez snage u drugom poluvremenu jer nije bilo lako sa osam igrača pokrivati cijelu utakmicu nogometni teren na kojem igra 11 igrača. Inače, u Švicarskoj se utakmice seniora igraju dva puta po 40 minuta.

Sastav NK Croatia ( Sen.40+): Predrag Čeko, Robert Tonić, Igor Pavlović (C), Elvis Bočkaj, Dalibor Marjanović, Ivo Lučić, Goran Papić, Drago Matošević. Trener-igrač: Goran Papić.