Ivan Propadalo
Dvostruki strijelac za Croatiju Ivan Propadalo / Foto: Fenix (S.P.)

DRUGA UZASTOPNA POBJEDA CROATIJE FRANKFURT: Nakon Maroca, u gostima pala i momčad Saz-Rocka rezultatom 2:4

U petom kolu Kreisoberlige frankfurt Croatia Frankfurt je upisala pobjedu u gostima protiv momčadi FV Saz-Rock od 2:4.

FV Saz Rock  – FC Croatia 2:4 (1:2)

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i već u 3. minuti su poveli sa 1:0. Croatia je izjednačila u 16. minuti autogolom domaćina. Razigrana Croatia svoju terensku nadmoć realizira u 23. minuti kada Ivan Propadalo na dodavanje Dražena Gluhakovića dovodi Croatiju u vodstvo od 1:2.

U nastavku utakmice Propadalo u 53. minuti na dodavanje Bonanna povećava vodstvo na 1:3. U 85. minuti Mateo Gamulin udarcem sa 27 metara postiže lijep zgoditak za nedostižnu prednost Croatije od 1:4. Domaćini minuti kasnije smanjuju za konačni rezultat od 2:4.

-Zasluženo smo dobili utakmicu. Stvorili smo dosta prilika, ali nismo uspjevali još više povećati vodstvo. Iako ne mog biti posve zadovoljan igrom, zadovoljan sam što smo drugu utakmicu za redom uzeli sva tri boda, izjavio je trener Croatije Daniel Konta.

SASTAV MOMČADI CROATIJE: Nauber, Andric, Grgić, Bonanno (od 61. Kukić), Propadalo, Gluhaković, Jurić (od 46. Bešlić), Molnar (od 57. Gamulin), Budimir, Soldo i Božinović-Mador.

Poraz druge momčadi Croatije

GC Saz Rock II – FC Croatia II 3:1

Sastav Croatije II: Novokmet, Adrian Bračić, Mihaljević, Jeličić, Kutleša, Josip Puljić, Ladan, Sučić, Livajic,  Lijazovic, Leonardo Bračić. Još su igrali: od 15.min Amanadidis umjesto Kutlee (ozljeda), od 44.min Žarko umjesto Leonarda Bračića i od 53. min Mirko Puljić umjesto Lijazovića.  Jedini zgoditak za Croatije II je postigao Lijazović u 2. minuti utakmice.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 12. rujna na domaćem terenu u Heddernheimu. Prva momčad u 15,30 igra protiv momčadi FC Gudesding, dok druga momčad u 13 sati igra predigru protiv momčadi VFR Bockenheim ll.