Detalj s utakmice Croatije ZH i Dinama Schaffhausen / Foto: Fenix (I. Barišić)

ZÜRICH: Dinamo Schaffhausen bolji u pripremnoj utakmici od Croatije Zürich

U pripremnoj utakmica dviju hrvatskih momčadi iz treće amaterske lige Švicarske, Croatija Zürich je na svom terenu izgubila od momčadi Dinama iz Schaffhausena rezultatom 2:4. To je ujedno drugi poraz Croatiji za redom, koji treba dobro zamisliti igrače i upravu kluba iz Züricha.

NK Croatia Zürich  –  NK Dinamo Schaffhausen  2:4 (0:1)

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, gosti u 41. preko Miroslava Panića dolaze u vodstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu Dinamo u 58. minuti preko istog igrača dolazi u vodstvo od 2:0. Josip Filipović u 76. minuti postiže pogodak za Croatiju za smanjenje rezultata na 1:2.

NK Dinamo Schaffhausen
Momčad NK Dinamo Schaffhausen / Foto: Fenix (I. Barišić)

Bolju igri Dinamo je okrunio trećim pogotkom i hat-trickom Miroslava Panića u 82. minuti, da bi u 86. minuti Benjamin Ciglar povećao rezultat na 4:1 za goste iz Schaffhausena.

Matias Lubina u 90. minuti smanjuje rezultat na 2:4 za podnošljiviji poraz nego što je to bila igra Croatije.

Utakmica je odigrana pohladnom vjetru uz nula stupnjeva.

Detalj s utakmice 4

NK Croatia Zurich (3.Liga): Frano Dukić, Jurica Barišić, Toni Zubonja, Dario Perković, Ivan Dukić, Luka Šestak, Kristijan Krstić, Matteo Montebove, Loris Tanzillo, Stjepan Laštro (C), Sebastijan Jurić. Pričuve: Marko Žiljak, Josip Filipović, C.M.F.Monteiro, Nicola Petrlić, Ivan Kneževic. Trener: Stanislav Blažanović.

NK Dinamo Schaffhausen: Richie Mengel, Leon Baftiroski, Lukas Berger, Kadircan Òzkan, Sanjin Trtica, Fabijab Camarec, Luka Kusanić, Saša Radanović, Benjamin Ciglar (C), Miroslav Panić, Silas Stocker. Pričuve: Anto Krainović, Jure Brdar, Seyyid Canan. Trener: Jasmin Murić.