Detalj s utakmice košarkaša Komušine Haiterbach(ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (J. Rupčić)

KOMUŠINA JE VELIKI POBJEDNIK KOLA REGIONALLIGE: Preživjeli teško gostovanje i ostvarili 17. pobjedu

Košarkaši Komušine Haiterbach su uspjeli prebroditi još jedno od teških gostovanja te ostati neporaženi.

Piše: Jan Rupčić

Pred mnogobrojnom publikom i naravno velikim brojem pristiglih navijača Komušine iz Haiterbacha ali i drugih krajeva Baden-Württemberga, jer sve veći broj simpatizera dolazi dati podršku ovoj momčadi, Komušina ulazi vrlo dobro u utakmica i preko Luke Banožića i Herdie Lawrence dolazi do 26:11 vodstva nakon prve četvrtine.

Domaćin uzvraća preko 21:29 na 33:39 do poluvremena. Komušina je u ovom dijelu utakmice izgubila ritam igrala sporo I dosta statično.

Mladi Jonathan Babitsch otvara drugo poluvrijeme, te ga prate Denni Cuković i Sascha Kesselring za ponovno velikih 33:49 za Haiterbach.

Komušina je u obrani zaključala takozvana vrata i 8 minuta nije dopustila koša. Playmaker Mijo Babić gađa dvije trice za 40:63 i najveće vodstvo u utakmici.

Remseck se vraća na 49:63 ali trener Mario Marić nedopušta opuštanje te zahtjeva od svog tima više borbenosti. Brzo se vraća njegov Team preko 51:70 na 53:77. Utakmica je praktično odlučena. Martin Krešić zabija zadnji koš za veliku 63:80 pobjedu na teškom gostovanju u Remsecku.

Sa ovom pobjedom Komušina stiže do 17. pobjede u 20. utakmici i povećava vodstvo na vrhu ljestvice. Nakon pada na početku drugog djela sezone Komušina je uhvatila ponovno zamah i ritam i došla u staru formu.

Šest kola je do kraja sezone i Komušanskoj ekipi su porasle šanse za najveće iznenađenje i možda najveći uspjeh u povijesti jednog sportskog kluba u iseljeništvu

Mi imamo još šest vrlo teških utakmica. Četiri u gostima što sigurno otežava stvar. Sljedeća utakmica je najvažnija i na nju se fokusiramo, mišljenje je trenera Maria Marić, koji neželi ulaziti u daljnje prognoze I gledanje.

KKK: Luka Banožić (19/2), Mijo Babić (19/4), Herdie Lawrence (17/1), Jonathan Babitsch (12/2), Sascha Kesselring (7), Denni Cuković (4), Martin Krešić (2), Alexander Feldberg, Rickardo Marić, Adem Džilić.

1 KKK Haiterbach 20 17/3 34 1661 : 1418 243
2 TSV Wieblingen Füchse 20 15/5 30 1368 : 1261 107
3 USC Heidelberg 2 20 14/6 28 1670 : 1428 242
4 USC Freiburg 20 14/6 28 1537 : 1342 195
5 HAKRO Merlins Crailsheim 2 20 14/6 28 1770 : 1436 334
6 TSG Heilbronn 20 12/8 24 1470 : 1358 112
7 BG Remseck 20 11/9 21 1452 : 1442 10