Detalj s utakmice košarkaša Komušine Haiterbach(ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (J. Rupčić)

HAITERBACHU PRIPADA DRAMA U LEIMENU: Komušina zadržala vodstvo na ljestvici

Komušina Haiterbach zadržala je vodstvo na ljestvici nakon vrlo uzbudljive utakmice u Leimenu. Haiterbach je na put krenuo bez Mije Babić i Rickarda Marić, ali je zato 22-godišnjak Dominik Miličević ponovno u Teamu.

Piše: Jan Rupčić

Nakon izjednačenog početka i 7:11 vodstva Komušine, ozlijedio se Centar Komušine Sascha Kesselring, i nije mogao nastaviti dvoboj.

Vođeni od Herdie Lawrence izabranici Maria Marić nastavljaju put i sa 16:27 povećavaju vodstvo u jednoj vrlo intenzivnoj utakmici u kojoj je na kraju dosuđeno 62 prekršaja.

U poluvrijeme Komušina ide sa 39:47 vodstvom. Nakon promjene strane Denni Cuković te Luka Banožić povećavaju na 39:54. Sve je išlo svojim putem, ali onda je uslijedilo dva isključenja u roku od dva minuta.

Martin Krešic te Dominik Miličević su morali prije vremena s 5 osobni prekršaja napustiti teren. Vodstvo je ostalo 50:64 konstantno prija početka zadnje četvrtine. Trener Marić je imao samo još 6 igrača na raspolaganju, to znači jednu izmjenu.

Domaćin Leimen stiska te preko 57:64 smanjuje vrlo brzo na 63:65 i sav trud Komušine izgleda će past u vodu. U tom trenutku i Alexander Feldberg mora sa 5. osobnom sa terena.

Zadnja izmjena je izvršena a Luki Banožiću je visilo isključenje sa 4. Osobne na leđima. Vrlo dobri Herdie Lawrence vraća Komušinu u život. na 63:70. Domaćin ponovno vrši pritisak i dolazi do 73:73 izjednačenja na ulasku u zadnji minut. Luka Banožić je siguran s crte za 73:77 ali domaćin ponovno s tricom stiže na 77:77. Jedna ukradena lopta Herdie Lawrenca dovodi Komušinu na 77:80 u vodstvo sedam sekundi do kraja. Leimen izvodi brzi napad, ali Komušina pravi prekršaj. Prvo slobodno ulazi, ali nakon promašaja drugog slobodnog bacanja slijedi veliko slavlje igrača i navijača Komušine, koji su preživjeli ovu dramu.

KuSG Leimen – KK Komušina Haiterbach 78:80 (16:19; 39:47; 50:64).

“Jedno nemoguća utakmica. Leimen je igrao vrlo dobro i gađao dobro. Mi smo kroz utakmicu ulazili u sve veće probleme. Prvo povrede i onda isključenja. Momci su svi dali zadnji atom snage danas i zaslužili ovu pobjedu. Toliko su jaki u glavi da se nisu dali slomiti”, mišljenje je trenera Mario Marić.

Haiterbach sa ovom pobjedom dolazi jedan korak bliže mogućem prvenstvu. Do sada je odigrano 21 od 26 kola, sada slijedi završnica sezone I zadnjih pet kola.

KKK: Herdie Lawrence (31/5), Luka Banozic (21/1), Alexander Feldberg (10), Martin Krešić (5), Jonathan Babitsch (4), Denni Cuković (4), Dominik Miličević (3), Sascha Kesselring (2), Adem Džilić.