Detalj s utakmice Croatije Frankfurt (ILUSTRACIJA - samo ilustrira događaj)/ Foto: Fenix (SIM)

STRADALI GORE NEGO HAJDUK: Croatia Frankfurt izgubila doma rezultatom 1:6 iako su poveli sa 1:0

Unatoč vodstvu od 1:0 i relativno dobroj igri u prvom poluvremenu, igra Croatije Frankfurt se potpuno raspala u drugom poluvremenu kada su primljena još četiri gola.

FC Croatia – SV 07 Heddernheim 1:6 (1:2)

Croatia je dobro otvorila utakmicu i već u 3. minuti povela sa 1:0 pogotkom Kristijana Gavrana kojem je priliku priredio Ivan Propadalo.

02.
Zakednička fotografija igrača Croatije Frankfurt i Heddernheima / Foto: Fenix (SIM)

No sportska sreća nije u nedjelju bila naklonjena hrvatskoj momčadi jer je momčad Heddernheima, s kojom Croatija zajednički dijeli igralište u Frankfurtu, je već u 9. minuti uspjela poravnati rezultat, a potom u 14. minuti i preokrenuti u svoju korist za vodstvo od 1:2.

Unatoč tom brzom šoku, Croatia je ostala stabilno na terenu i pokušavala doći do izjednačenja. No u drugom poluvremenu, nakon što je Heddernheim prilično lako u 50. i 55. minuti povećao vodstvo na 1:4. Tada je utakmica već bila odlučena i dva kasnija pogotka bila su više želja da utakmica završi nego da se pokuša smanjiti vodstvo gostiju.

Sastav Croatije: Nauber, Bešlić, Puljić, Soldo, Drlje, Budimir, Propadalo (od 75. Amanadidis), Bonanno, Ladan (od 18. Štrljić), Gavran, Lakić

Pobjeda druge momčadi Croatije

FC Croatia II – FV Eschersheim II  3:0 (1:0)

Sastav Croatije II: Novokmet, Jeličić, Klišanin, Marin Ladan, Amanadidis, Bonanno, Marcel Ladan, Ivanković (od 28. Harchaoui=, Mirko Puljić, Josip Puljić (j) (od 80. Gusić), Braćić

Druga momčad Croatije nastavila je sa dobrim igrama i u nedjelju upisala novu pobjedu od 3:0 protiv susjeda iz Eschersheima. Prvi zgoditak u 26. minuti postigao je Klišanin na dodavanje Bonanna. Pogodak za 2:0 postigao je u 67. min Bonanno izravnom loptom iz kornera. U 83. minuti Bonanno je ponovno pokazao kako je odličan izvođač slobodnih udaraca. Poput nekad Blaža Sliškovića, Bonanno je sa 30 metara iz slobodnog udarca zatresao mrežu Eschersheima.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije svoje utakmicu igraju u nedjelju, 5. ožujka. Druga momčad igra protiv momčadi Corumspor ll um 12:30 u Rödelheimu. Prva momčad Croatije također gostuje, igra kod momčadi TSG Niederrad. Utakmica se igra na igralištu u Niederrad Hahn Straße u 15 sati.