Arhivska snimka pobjede Schakea / Foto: Twitter Schalke04

ZNAK SOLIDARNOSTI: Nogometaši Schalkea uklanjaju logo Gazproma s dresova

Nogometaši uglednog njemačkog nogometnog kluba Schalke 04, danas drugoligaša, uklonit će sa svojih dresova logo Gazproma, svog dugogodišnjeg sponzora.

 

Naime posljednjih petnaest godina ova ruska naftna kompanija je sponzor kluba iz Gelsenkirchena, no događaji koji su uslijedili ovog četvrtka za reakciju su donijeli uklanjanje imena Gazprom s dresova ovog njemačkog kluba umjesto kojeg će od sada pisati Schalke 04.

Inače, tijekom četvrtka ujutro 66-godišnji Matthias Warning, jedan od čelnika Gazproma, napustio je Upravni odbor ovog njemačkog drugoligaša uslijed američkih sankcija koje su dotaknule i njega samoga.

Naime, Warning je predsjednik Uprave tvrke koja upravlja plinovodom Sjeverni tok 2, koji povezuje Rusiju s Njemačkom, a koja se našla na udaru američkih sankcija.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

IZJAVE NAKON UTAKMICE: Dalić i Modrić zadovoljni osvajanjem 3 boda
VAŽNA POBJEDA HRVATSKE: “Vatreni” pogotkom Budimira s 1:0 savladali Panamu
ENGLEZI REMIZIRALI: Harry Kane i suigrači ‘kiksali‘ protiv borbene Gane
TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname
RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a