Sime Vrsaljko
Sime Vrsaljko u dresu Atletica M. (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik FM

NOGOMETNA LP: Atletico Madrid i Manchester (Un.) remizirali, Ajax uzeo bod kod Benfice

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Atletico Madrid i Manchester United su odigrali 1-1, dok su Benfica i Ajax remizirali 2-2.

Posljednji i jedini put Atletico i ManU su međusobno igrali prije 31 godinu u 2. kolu Kupa kupova, a španjolski sastav je u dvije utakmice slavio sa 4-1.

Bila je to očekivano čvrsta i nervozna utakmica sa čak devet žutih kartona i 35 prekršaja.

De Gea je prvi put branio protiv svog bivšeg kluba kojeg je napustio 2011. preselivši na Old Trafford, a s druge strane Cristiano Ronaldo je igrao već 36. put protiv “Los Colchonerosa”, a do sada im je zabio čak 25 golova.

Domaćin je sjajno otvorio susret, već u sedmoj minuti Atletico je poveo. Renan Lodi je sjajno ubacio s lijeve strane, a Joao Felix glavom od stative svladao De Geu. U završnici prvog dijela španjolski sastav je imao još jednu veliku priliku, no ovoga puta okvir gola je spasio ManU.

Lodi je ubacio, Šime Vrsaljko je pucao glavom, lopta je pogodila Victora Lindelofa i završila u vratnici. “Crveni vragovi” su u prvom poluvremenu odigrali jako loše, što i dokazuje podatak od niti jednog udarca u okvir Oblakova gola.

I u nastavku susreta gledali smo “nogometni rat”, a United je u 80. minuti usprkos blijedoj predstavi uspio izjednačiti. Bruno Fernandes je uposlio Anthonyja Elangu, a 19-godišnji švedski napadač lijepo pogodio za 1-1 i svoj prvijenac u Ligi prvaka. U 87. minuti je Antoine Griezmann imao priliku za novo vodstvo domaćina, ali je pogodio prečku. Šime Vrsaljko je za španjolski sastav odigrao cijeli susret.

Uzvratni susret je 15. ožujka na Old Traffordu.

U drugom susretu večeri Benfica i Ajax su odigrali 2-2. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali se Benfica oba puta vratila.

Bio je to njihov osmi međusobni susret, Benfica je slavila samo jednom, dok Ajax ima četiri pobjede.

U najavi utakmice najviše se pričalo o okršaju dvojice sjajnih napadača. Darwin Nunez je za Benficu ove sezne zabio 23, a Sebastien Haller za Ajax 28 golova. Urugvajac ima prosjek od 0.82 gola po utakmici, dok je Bjelokošćanin na prosjeku od jednog gola po susretu.

Haller je ponovo zabio i to dva gola, no jednog i u vlastitu mrežu.

Gosti su poveli u 18. minuti lijepim golom Dušana Tadića nakon što mu je odličnu dodao Noussair Mazraoui. Benfica je izjednačila na 1-1 u 26. minuti kada je Sebastien Haller slučajno skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Napadač nizozemskog velikana je pogrešku ispravio tri minute kasnije pogodivši sa 2-1, a bio je to njegov već 11. pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

Benfica je bila korak do izjednačenja u 61. minuti, no Nunez je pucao kraj desne stative. Tri minute kasnije uzvratio je Noussair Mazraoui, ali je njegov obećavajući pokušaj zaustavio Odysseas Vlachodimos. Ipak, domaćin je uspio izjednačiti  u 72. minuti, a pogodak je zabio Roman Jaremčuk. Uzvratni susret je 15. ožujka u Amsterdamu.

U utorak je Chelsea pobijedio Lille sa 2-0, dok su Villarreal i Juventus odigrali 1-1. Prošlog tjedna je PSG dobio Real Madrid sa 1-0, Manchester City je u Lisabonu deklasirao Sporting sa 5-0, RB Salzburg i Bayern su odigrali 1-1, dok je Liverpool na San Siru porazio Inter sa 2-0.

Uzvratni susreti su 8. ožujka (Bayern Munchen – RB Salzburg, Liverpool – Inter), 9. ožujka (Real Madrid – PSG, Manchester City – Sporting), te 15. ožujka (Ajax – Benfica, Manchester United – Atletico Madrid) i 16. ožujka (Lille – Chelsea, Juventus – Villarreal).

Rezultati prvih susreta osmine finala nogometne Lige prvaka:

PRVE UTAKMICE
Benfica - Ajax               2-2 (Haller 26-ag, Jaremčuk 72 / Tadić 18, Haller 29)
Atletico M. - Manchester Un. 1-1 (Felix 7 / Elanga 80)

U utorak - 22. ožujka
Chelsea - Lille              2-0 (Havertz 8, Pulišić 63)
Villarreal - Juventus        1-1 (Parejo 66 / Vlahović 1)

Ranije odigrano:
U utorak - 15. veljače:
PSG - Real Madrid            1-0 (Mbappe 90+4)
Sporting - Manchester City   0-5 (Mahrez 7, Bernardo Silva 17,44, Foden 32, Sterling 58)