ZBOG STRAHA OD KORONE: Evo iz kojeg grada turistima poručuju “Ne dolazite vikendom”

 U strahu od drugog vala koronavirusa, vlasti u Amsterdamu pozivaju turiste da ne posjećuju taj grad vikendom.

 

– Oni koji žele doći u grad na jedan dan, neka radije dođu između ponedjeljka i četvrtka kad je mirnije – poručili su u četvrtak iz grada, piše njemački RTL.de

Gradske vlasti su preko društvenih mreža pozvali turiste koji se već nalaze u gradu da se pridržavaju mjera vezanih uz koronu i izbjegavaju gužve u gradu. Napominju kako se priljev turista, posebno iz Njemačke, Belgije, Francuske, ali i Nizozemske, povećao u središtu grada i ne može se održati propisana sigurnosna udaljenost od 1,5 metra.

Grad je već ranije zbog sigurnosti Četvrt crvenih svjetiljki (De Wallen), i poznatu Kalverstraat proglasio jednosmjernim ulicama za pješake.

Ipak, poznati De Wallen, gdje prostitutke stoje iza izloga i nude usluge, prošlog je vikenda bio toliko pun da su gradske vlasti neke manje ulice te ulicu Kalverstraat i poznate amsterdamske kanale (Grachten) morali zatvoriti.

Fenix-magazin/MD

Povezano

MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku
Ruski napad na Kijev (ILUSTRACIJA) / Foto; Anadolu
NJEMAČKA OSUDA RUSKIH NAPADA NA KIJEV: BILD opisao „podmuklu i nehumanu taktiku Putinove vojske“  
I SLUŽBENO POTVRĐENO: SAD i Iran postigli sporazum o okončanju rata
Slika manjeg zrakoplova (ILUSTRACIJA - samo ilustrira vijest) / Foto: Anadolu
TRAGEDIJA: Srušio se jednomotorni zrakoplov, poginulo 12 osoba