Igraci Hajduka Wiesbaden / Foto: Fenix (D. Puljić)

WIESBADEN: Po tri pogotka Barbarića i Kunca u sjajnoj igri i visokoj pobjedi Hajduka Wiesbaden

U šestom prvenstvenom kolu KLA Wiesbaden, Hajduk Wiesbaden, kojemu je to bila četvrta utakmice (dvije utakmice su odgođene) je upisao drugu pobjedu, uz ranije upisani jedan poraz i jedan neriješen rezultat.

SPVGG Igstadt II – SV Hajduk Wiesbaden  4:9 (3:4)

Tek u nedjelju momčad Hajduka je nakon ljetnih odmora zaigrala u kompletnom sastavu. Igrači hrvatske momčadi su ponovno pokazali karakter ostavljajući i zadnji atom snage na igralištu, pri čemu se teško moglo zamijetiti kako su neki igrači Hajduka odigrali utakmicu tako reći bez treninga.

Navijaci i igraci Hajduka Wiesbaden
Igraci i navijači Hajduka Wiesbaden / Foto: Fenix (D. Puljić)

Unatoč gostujućem terenu i neugodnom protivniku, momčad Hajduka je od samog početka dominirala igrom. U trećoj minuti Vlado Barbarić pogađa gredu te svoju momčad puni samopouzdanjem. U  18. min Hajduk dolazi u vodstvo pogotkom Marka Kunca. Svega tri minute kasnije domaćini izjednačavaju rezultat na 1:1. Otad se do kraja poluvremena igra pogodak za pogodak te poluvrijeme završava vodstvom Hajduka od 4:3. Strijelci za Hajduk još su bili Barbarić, Kunac i Asenov.

U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli punu dominaciju Hajduka koji je sa nova dva pogotka Barbarića, te jednim pogotkom Kunca, Duvnjaka i Tropšeka ostvario zasluženu uvjerljivu 9:3 pobjedu u gostima.

Ali nema puno vremena za odmor jer u ovom tjednu Hajduk ima tri utakmice na domaćem terenu. Najprije u utorak protiv momčadi Turkische Sv, potom u četvrtaka protiv momčadi Italia te u nedjelju derbi kola protiv momčadi Niedernhausen. U slučaju sve tri pobjede, koje se očekuju, Hajduk bi se priključio vodećim momčadima na ljestvici.

Igraci Hajduka Wiesbaden 2

Sastav Hajduka 1: Duvnjak, Tropšek, Dalić, Proschkin, Vankirk, Dimitrov, Asenov, Kunac, Barbaric, Komusanac, Duvnjak. Klupa za pričuve: Radev, Sarić, Kolak, Vlahić i Puljić

I druga momčad Hajduka je u nedjelju upisala tri boda. U gostima je savladana druga momčad Igstadta rezultatom 1:7.  Strijelci su bili Karadža (3), Dujmović (2), Bokšić i Tomić.