Momčad Croatije Singen nakon pobjede nad Centrom (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (J. Mijić)

IZBILI NA ČELO LJESTVICE: Croatia Singen u gostima pregazila portugalsku momčad Centro P. Singen

U drugom prvenstvenom kolu Croatia Singen je u nedjelju ostvarila je i drugu pobjedu. U gostima je uvjerljivo savladana momčad Centro P. Singen.

Centro P. Singen – Croatia Singen 1:5 (1:3)

Centro je portugalska momčad koja je davno ranije bila veliki rival Croatiji. To „ljuto“ rivalstvo postajalo je vremenom sve manje i slabije jer su Portugalci tek jednom pobijedili momčad Croatije u zadnjih osam godina.

Sama utakmica i nije bila posebno lijepa za gledatelje. Bilo je puno različitih faza u igri jedne i druge momčadi. Prije svega je oscilirala igra hravtske momčadi.

2. Matija Knezic
Matija Knezić, novi igrač Croatije Singen / Foto: Fenix (J. Mijić)

Prije utakmice trener Croatije Ivica Gogić upozorio je igrače da se protivnika ne smije  podcijeniti. A to se upravo i dogodilo. Prvih 15-ak minuta  ništa nije  funkcioniralo u igri Croatije. Protivnik je imao više inicijative u igri i u 16. minuti poveo rezultatom 1:0.

Ali odgovor je brzo stigao. Svega tri minute kasnije Croatia preko Angela Manića izjednačava rezultat. Ćurković ga nabačajem iz polukornera “pogađa” direktno u čelo a Manić, koji je inače stup obrane, ne propušta prigodu kako bi poentirao.

Drugi pogodak je postignut nakon akcije Josipa Ivanovića i Mateja Zečevića kada Ivanović u 22. minuti dovodi Croatiju u vodstvo od 1:2. Do poluvremena Boban Bogoevski povećava vodstvo Croatije u 34. minuti na 1:3.

Nastavak utakmice bio je u znaku Croatije koja je kvalitetnija i bolja momčad od Centra. Pogotke za hrvatsku momčad su još postigli Žarko Petrović u 58. i Dennis Kraml u 86. minuti. iz jedanaesterca.

Valja istaknuti kako je neatraktivnosti utakmice pripomogao i sudac koji je izgubio “kompas” u oba smjera. Nažalost, u gruboj igri koja je iz minute u minutu postajala sve intezivnija, najlošije je prošao Matija Knezić, novi igrač Croatije, koji je ozlijedio rame i slijedi mu višetjedni oporavak.

Sastav Croatije Singen: Dudaš, Milotta, Bogoeski, Kraml, Ivanović, Matej Zečević, Marko Zečević, Petrović, Ćurković, Wiedmann i Manić. Još igrali: Knezić, Golić, Ungemach, Palavra.

Nakon odigrane dvije utakmice, Croatija Singen izbila je na čelo ljestvice Kreislige B – Staffel sa osvojenih 6 bodova i gol razlikom 9:2.