andrej kramaric
Radost Andreja Kramarića nakon zgoditka / Foto: Twitter TSG )

UZBUDLJIVO KOLO BUNDESLIGE: Kramarić strijelac u TSG-ovoj demontaži Eintrachta, Hertha u derbiju začelja bolja od Stuttgarta, Augsburg pogotkom Belje savladao Union Berin, a RB Leipzig ponovno treći

U utakmicama 31. kola Njemačke lige u pobjedama Hoffenheima i Augsburga golove su zabijali hrvatski internacionalci Andrej Kramarić i Dion Drena Beljo.

Drena Beljo je postigao jedini gol u utakmici Augsburga i Union Berlina (1-0), a mladi hrvatski napadač u 53. minuti volejem poslao ubačaj Rubena Vargasa u mrežu.  Belji je to treći pogodak u 15. nastupu u Bundesligi ove sezone. Odigrao je 85 minuta za domaće, dok je cijelu utakmicu za Union odigrao Josip Juranović.

Kramarić je bio strijelac u pobjedi Hoffenheima kod kuće protiv Eintrachta (3-1), a hrvatskome napadaču to je deseti gol sezone. Kramarić je zabio za 2-0 iz penala u 41. minuti, dok su Baumgartner (8) i Bebou (45+3) zaslužni za pobjedu koja domaćima daje nade u ostanak. Za Eintracht je gol dao Mario Gotze (54). Kramarić je igrao 78 minuta, dok su klub iz Frankfurta izvan stroja dva Hrvata – Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić.

Nogometaši Leipziga pobijedili su Freiburg 1-0, a odlučujući pogodak postigao je Slovenac Kevin Kampl u 73. minuti.Leipzig je prije tri dana u polufinalu Kupa također slavio protiv Freiburga (5-1). Leipzig je treći na tablcii sa 57 bodova, a Freiburg je peti sa bodom manje.

Borussia Mönchengladbach također je upisala pobjedu na domaćem terenu svladavši Bochum 2-0. Strijelci za Borussiju bili su Jonas Hofmann u 35. i Lars Stindl u prvoj minuti sudačke nadoknade. Borussia je na 10. mjestu sa 39 bodova, a Bochum je na pretposljednjem, 17. mjestu sa 28 bodova.

U derbiju začelja Hertha na svom terenu bila bolja od Stuttgarta 2-1. Borna Sosa je odigrao svih 90 minuta za Stuttgart, a Dilip Uremović za Herthu, koja je i dalje zadnja s 25 bodova, tri manje od Stuttgarta.

U posljednjoj utakmici dana, nogometaši Bayerna pobijedili su Werder u Bremenu s 2-1 u 31. kolu njemačkog prvenstva i povećali prednost u odnosu na Borussiju Dortmund na četiri boda.

Bayern se u prvom poluvremenu mučio sa suparnikom iz Bremena, da bi tek u drugom poluvremenu slomio njihov otpor. Prvo je u 62. minuti Serge Gnabry bio uspješan iz blizine, da bi 11 minuta kasnije Leroy Sane povisio vodstvo. Niklas Schmidt potom je sjajnim golom iz daleka dao nadu domaćima, ali do preokreta nisu uspjeli.