Uskoro lakše do registracije vozila u Njemačkoj

Vlasnici automobila u Njemačkoj uskoro bi mogli uraditi prvu registraciju i ponovno registriranje vozila putem interneta.

Savezno ministarstvo prometa pokrenulo je dekret koji će, uz suglasnost Saveznog vijeća, stupiti na snagu iduće godine.

“Ovo je veliko olakšanje za novo i rabljeno tržište automobila”, izjavio je u petak ministar prometa Andreas Scheuer  (CSU).

Od 2015. godine u Njemačkoj je moguće odjaviti automobil putem interneta.

Od prošle godine, isti vlasnik mogao je online ponovno registrirati taj isti automobil u istom području. Jedan od uvjeta je da se vlasnici identificiraju s novom osobnom iskaznicom.

U budućnosti, prva registracija novih automobila i prepisivanje automobila na novog vlasnika, moći će se obavljati online.

Fenix-magazin/IM

Povezano

PLENKOVIĆ: Čestitka Vatrenima na osvajanju 3 važna boda u Torontu!
parking automobili vozaci
KAZNE ZBOG KOJIH SE GUBI VOZAČKA: Mislite da je nepropisno parkiranje u Njemačkoj bezazleno?
ZNATE LI KOJA VRSTA RAKA POGAĐA SVE VIŠE MLADIH U NJEMAČKOJ? Znanstvenici upalili alarm za mlađe od 40 godina
Gužva na autocesti / Foto: Hina
KREĆETE NA PUT KROZ NJEMAČKU? Pazite na datume, istječe popust na gorivo i počinje kaos na cestama
NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket