UMALO DO PUNOG PLIJENA: Croatia Stuttgart uzela bod nakon što je gubila 0:2

U 10. kolu Bezirkslige Stuttgart, Croatia Stuttgart je podijelila bodove s uvijek neugodnim gostima iz MTV Stuttgart.

Croatia Stuttgart – MTV Stuttgart 2:2 (1:2)

Nedugo što se krenulo s centra, momčad MTV-a je povela prekrasnim golom njihovog najboljeg igrača Hahna već u 2. minuti. Lijepim i odmjerenim udarcem iskosa sa 30-tak metara Hahn je matirao istrčalog vratara Karačića, koji se samo mogao promatrati kako lopta ulazi u mrežu.

Nakon početnog šoka, u 4. minuti uslijedio je dodatan hladan tuš za hrvatsku momčad i navijače. Gosti su poveli sa 0:2 nakon jedne naizgled bezopasne akcije.

Od tog trenutka momčad Croatije je počela igrati želeći smanjiti rezultat. Već u 11. min domaćini su smanjili pogotkom Darija Mlikote na 1:2. Do kraja poluvremena momčad Croatije je imala nekoliko prilika za poravnanje rezultata, a najvrijednije je istaknuti priliku Ivana Matanovića koji je izašao sam pred gostujućeg vratara i propustio odličnu priliku za izjednačenje.

U drugom poluvremenu Croatia je imala više od igre i stalno pritiskala obranu protivnika ali hrvatski igrači nisu uspjevali ugurati loptu u mrežu. U tom trenutku pojavio se opet opasni protivnički kapetan Hahn koji je iz slobodnog udarca pogodio gredu, ali rezultat je ostao isti.

Konačno u 72. minutni nakon silnog pritiska i dobre igre, momčad Croatije je nagrađena izjednačenjem rezultata na 2:2 nakon što je Josip Miloš odličnim ubačajem sa strane pronašao strijelca Branimira Marijanovića koji je glavom zakucao loptu u mrežu.

Do kraja utakmice momčad Croatije je nastavila s pritiskom i pokušavala doći do nova 3 boda, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

S novim bodom, Croatia Stuttgart je ostala na 8. mjestu i u sljedećem kolu igra u gostima protiv vjerojatno najkvalitetnijoj momčadi Bezirkslige Bonlandenu iz Filderstadta.

Za momčad Croatije nastupili su: Karačić, Marijanović, F. Čagalj , Benaković, Miloš, Lovrić(c), Masoumifar, Mlikota, K. Čagalj, Matanović, Ratković ; klupa: Mandić, Ćosić, Hadžić (od 86. min umjesto Mlikote), Pezerović (od 46. min umjesto Ratkovića), Isbert ; treneri: Domagoj Ključe i Niki Oroz