Dimitar Garchev trostruki strijelac u 5:1 pobjedi Hajduka Wiesbaden

SV Hajduk Wiesbaden – TuS MZ-Kostheim 5:1 (2:1)

U 17. prvenstvenoj utakmici Hajduk se nakon četiri utakmica u gostima vratio na svoj teren gdje je uvjerljivo savladao Kostheim sa 5:1. Neugodna momčad Kostheima, koja se pojačana s nekoliko novih igrača, zadnjih tjedana se pobjedama stalno dizala na ljestvici.

Hajduku je za ovu utakmicu nedostajalo čak trinaest igrača iz šireg kruga, što su iskoristili igrači iz drugog plana te se još jedan put nametnuli sjajnim izvedbama. Stručni stožer je uoči utakmice od igrača tražio pogodak u uvodnim minutama, ali se nije mogao nadati, da će nakon četiri minuta biti već zabilježena dva pogotka.

Hajduk je krenuo odmah impresivno u utakmicu, te stvorio višak na polovici gostiju. Nakon što je povratnik u momčad Dennis Novak primio loptu na polovici terena, te iskoristio ponuđeni prazan prostor na desnom krilu, sjajnim centaršutem pronalazi Dimitra Garcheva, koji u trećoj minuti neometan udarcem glavom dovodi Hajduk u vodstvo od 1:0.

U istoj minuti vrhunsko raspoloženi Dominik Matić preciznom loptom pronalazi Garcheva, koji šalje loptu u šesnaesterac za Komušanca a on vara protivnika brzim prebačajem lopte na lijevu nogu, te zabija za 2:0 Hajduka.

Na žalost je nekoliko sjajnih akcija Hajduka ostalo neiskorišteno, pogotovo kada je Hajdukov mladi razigravač Ali Direnc driblingom izbacio tri protivnička igrača te sa 20 metara potegao projektil, koji je odsjeo samo na gredi. Mogao se protivnik nekoliko minuta nakon tog udarca vratiti u igru, kada kapetan gostujuće momčadi sa 25 metara upućuje projektil iz slobodnog udarca u sam doljnji kut Hajdukovog gola, ali je Ivan Boras vrhunski loptu odbio u aut.

Protivnik se ipak slučajnim pogotkom nakon ubačaja iz kornera uspio vratiti u igru u 30. minuti. Do kraja poluvremena ipak nije bilo nekih akcija, tako da je Hajduk vodstvom otišao na predah.

U svlačionici je dogovor između igrača i trenera bio ponovno u drugom poluvremenu zabiti pogodak u prvih pet minuta. Nakon tri vrhunske akcije, koje na žalost nisu bile iskorištene, David Vankirk u 50. minuti nakon ubačaja iz kornera Direnca iz voleja pogađa i neobranjivo šalje loptu u gornji vratarov kut za 3:1.U 65. minuti kapetan Garchev nakon dodavanja Komušanca rezultat povisuje na 4:1!

Do kraja utakmice su se gosti vidno predali, tako da je Hajduk kreirao još nekoliko sjajnih akcija i prilika, koje ipak nisu bile iskorištene.

Kada se očekivao sučev zvižduk jedna duga i oštra lopta Marija Vrcića dovodi gostujućeg vratara i stopera u neugodnu situaciju, tako da je Dimitar Garchev, koji je ispratio tu situaciju iskoristio loš dogovor dvaju protivničkih igrača za svoj treći pogodak na utakmici i konačni rezultat od 5:1 za Hajduk.

Sastav Hajduka: Boras – Novak, Krišto, Vankirk, Matić – Asenov, Stein(od 30. Vrcić) – Komušanac, Direnc, Stojanović(od 32. Dimitrov/od. 70. Dragun) – Garchev. Strijelci za Hajduk: Dimitar Garchev tri i po jedan Aldrean Komušanac i David Vankirk.

Bila je ovo 14. utakmica Hajduka bez poraza u nizu na svom terenu u 2017. godini. Upisano je čak 12 pobjeda te dva neriješena ishoda. Za dva tjedna slijedi posljednja domaća utakmica ove godine.

Sljedeću nedjelju, 03.prosinca Hajduk ide u goste vrlo neugodnim Španjolcima.