U BJELORUSIJI NEMA STRAHA: Započeli nogometno prvenstvo

Dok većina nogometnog svijeta miruje, u Bjelorusiji je utakmicom Energetik-BGU – BATE Borisov krenula nova nogometna sezona.

 

Nije bilo nikakve izolacije ili karante, a utakmica u Minsku se igrala pred 800-tinjak gledatelja.

“Iz kojeg razloga ne bismo počeli prvenstvo ? Je li u našoj zemlji proglašeno izvanredno stanje?  Nema kritične situacije. Stoga smo odlučili početi prvenstvo,” kazao je predsjednik Bjeloruskog nogometniog saveza Vladimir Bazanov.

Dodao je da nema smisla zabranjivati dolazak na stadion, kao što su to učinile mnoge druge lige prije nego što su konačno obustavile natjecanje.

“Da, mnoge su utakmice u Europi odigrane bez gledatelja. Ali toliko se navijača okupi oko stadiona da nema smisla zatvoriti utakmicu.”

Domaćin je na koncu iznenađujuće slavio sa 3-1.

BATE je sa najtrofejniji bjeloruski klub sa 15 naslova prvaka, pri čemu je 13 osvojio u nizu, no lani je izgubio naslov od Dinama iz Bresta.

U Bjelorusiji je prema posljednjim podacima 51 osoba oboljela od koronavirusa.i žuto-plava boja ponovo preuzela fudbalski tron u Belorusiji.

Fenix-magazin/MD/Hina

Povezano

POSTAO NAJBOLJI STRIJELAC SP-a IKAD: Messi s dva gola odveo Argentinu u drugi krug Svjetskog prvenstva
Povorka hrvatskih navijača u središtu Dallasa / Foto: Hina
PODRŠKA NEĆE IZOSTATI: Hrvatska reprezentacija doputovala u Toronto
NAKON PREOKRETA: Egipat s 3:1 savladao Novi Zeland i upisao prvu pobjedu u povijesti SP-a
NOVA SENZACIJA NA SP: Zelenortski Otoci odigrali 2:2 protiv Urugvaja i ostvarili povijesni uspjeh  
STANIŠIĆ: Dat ćemo sve od sebe za pobjedu protiv Paname
“VATRENI” ĆE SE ODUŽITI: Sretni smo što imamo takve navijače diljem svijeta