Igrači Hajduka pognute glave odlaze s terena / Foto: Fenix (I. Barišić)

TUŽNA JESEN HAJDUKA ZÜRICH: Dobru igru momčadi Hajduka nažalost ne prate i rezultati, kao da se sve okrenulo protiv njih

Momčad Hajduka je u nedjelju, u šestom kolu švicarske amaterske 4. lige (skupina 3 – Regia Zürich), doživjela svoj četvrti poraz ove jeseni.

NK Hajduk ZH –  BC Albisrieden 1:4  (1:2)

Sam početak utakmice pripao je Hajduku čiji napadači su stvorili ali nažalost nisu realizirali dvije stopostotne prilike za zgoditak. Prvo se Šime Gazilj, a potom i Domogoj Baran nisu upisali u strijelce. I onda se događa ono često u nogometu. Kad se propuste vlastite prilike, stiže kazna na suprotnoj strani. Tako je bilo i ovaj put. Umjesto vodstva Hajduka, gosti postižu zgoditak u 10. minuti za 0:1.

Hajduk ZH 1

Sva nastojanja Hajduka da dođe do izjednačenja ostaju uzaludna. Ali zato gosti opet na jednostavan način u 23. minuti, iz kontranapada, postižu zgoditak za 0:2. U 40. minuti Hajduk ipak stiže do pogotka. Nakon što je u 16 metara bio srušen jedan napadač u „bilom“ dresu, sa 11 metara je siguran Šime Batur.

U drugom poluvremenu momčad Hajduka nastavlja s dobrom igrom ali opet bez efikasne završnice. Nakon što je u 75. minuti kapetan Hajduka Hrvoje Pavlović zaradio i drugi žuti karton te izišao iz igre, bio je to kraj nadanjima o izjednačenju. Gosti do kraja postižu još dva pogotka, u 85. i 89. minuti za konačnih 1:4.

Hajduk ZH 2

Poraz Hajduka je bolan ne samo zbog gubitka bodova već činjenice da je rezultat utakmice mogao biti i obrnut, što ne bi bilo nezasluženo jer je Hajduk sveukupno uzevši bolja momčad. No, kao da se u ovom jesenskom dijelu sve okrenulo protiv Hajduka koji je u 6 utakmica upisao tek jednu pobjedu i jedan neriješen rezultat.

Sastav Hajduka ZH: Krešimir Stanić, Dino Krišto, Josip Krišto, Ivan Ćuk, Niko Vrkić, Frano Vukadin, Šimun Gazilj, Domogoj Baran, Stiven Visković, Hrvoje Pavlovic (C),Šime Batur. Još su igrali: Farkan Suljajmani i  Marijan Bregovic.Trener- igrač: Krešimir Stanić.