Arhivska snimka Zvonimira Doića / Foto: Fenix

TRENER CROATIJE D. IŠTUK: Zvonimiru Doiću je slomljena noga, išlo ga se namjerno zastrašiti za igru

U hrvatskom nogometom derbiju najviše frankfurtske lige, Kreisoberlige, između Croatije i Posavine u Frankfurtu najboljem igraču Croatije Zvonimiru Doiću je slomljena noga. Prema izjavi trenera Croatije Frankfurt Darija Ištuka, teška ozljeda se dogodila u 10. minuti utakmice nakon prekršaja kojeg je nad Doićem napravio kapetan Posavine Stjepan Piljić.

-Doić je završio u bolnici gdje mu je dijagnosticiran lom lijeve noge iznad zgloba. Od siline starta pokidani su mu i ligamenti tako da će oporavak od ozljede biti višemjesečan i pitanje je hoćemo li uopće više moći računati na Zvonimira Doića u ovom dijelu sezone, riječi su trenera Croatije Darija Ištuka koji je najprije ostavio glasovnu poruku o Doićevoj ozljedi da bi ga potom iz Fenixa nazvali i razgovarali s njim o utakmici koja je, uz oštru igru i grubosti, završila visokom gostujućom pobjedom Posavine od 7:1.

-Iako sam na kraju utakmice prišao i čestitao gostima na pobjedi, ne mogu se oteti dojmu kako je momčad Posavine do pobjede stigla grubostima i nimalo fer i sportskom borbom, kaže trener Dario Ištuk nastavljajući:

Gruba igra Posavine

-Sam Zvonimir Doić, koji je i prije Piljićeva starta u 10. minuti već dva puta bio oštro fauliran, smatra kako je start kapetana Posavine bio pregrub čime ga se htjelo prestrašiti za daljnju igru. I osobno sam tog uvjerenja. Ne kažem da mu je Piljić išao slomiti nogu jer znam da to ne bi namjerno napravio. Ali ušao je pregrubo, kao što su igrači Posavine od početka nasrtali na Doića a kasnije i na Marija Lažetu, koji su naši ponajbolji igrači, kaže trener Croatije Dario Ištuk koji na grubim startovima posebica zamjera dojučerašnjem igraču Croatije Oliveru Andriću koji je od ove sezone prešao u Posavinu.

Mladi Luka Juko bio je česta meta grubih startova igrača Posavine / Arhivska snimka Fenix

-Mogu shvatiti želju za pobjedom ali ne mogu shvatiti, niti imam pravo šutjeti, na onako nesportsku i pregrubu igru pojedinih igrača Posavine koji su na svoje sunarodnjake išli kao da su im najveći naprijetelji. Kako drugačije objasniti da sam u poluvremenu morao zamijeniti do tada odličnog Ivana Duvnjaka, koji je laktom bio namjerno udaren u vrat da nije mogao više nastaviti igru ili mladog 19-godišnjeg Luku Juku, koji je stup naše obrane, na kojeg su toliko grubo išli da je na poluvremenu povraćao, zbog čega sam i njega morao zamijeniti, govori Ištuk.

Bez Doića, Duvnjaka i Juke

-Iako je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 1:3, po igri je bilo posve drugačije. Nakon izjednačenja smo imali dvije više nego stopostotne prilike kada je oba puta odlično reagirao vratar Posavine Matej Mamić, koji je iz neposredne blizine obranio udarce Lažete i Dogana. Tada je moglo biti 3:1 za nas i oni bi se raspali jer su se veći i tada svađali zbog naše igre kojoj nisu mogli parirati. Nažalost, umjesto da mi vodimo oni su u zadnjih pet minuta prije poluvremena došli do lakih zgoditaka glavom i vodstva od 1:3. U nastavku bez Doića, Duvnjaka i mladog Juke, koji je veliko pojačanje Croatije u novoj sezoni, nismo više bili isti sastav koji je mogao odgovoriti na grubu igru igrača Posavine, rekao je u jednom dahu Dario Ištuk te nastavio.

Ponosan na igrače Croatije

– Gruba igra igrača Posavine je bila opravdavana od strane vodstva s njihove klupe. To je ono što me je kao čovjeka i sportaša najviše razočaralo  i zbog čega neću niti imam pravo šutjeti, ponajprije  zbog zaštite svojih igrača te da se onako gruba igra igrača Posavine nigdje više ne bi ponovila. I sudac utakmice mi je na kraju priznao kako nije razumio tako preoštru igru te da je pogriješio što od početka odmah nije sankcionirao svaki imalo oštriji start igrača. No sad je za sve kasno. Najdeblji kraj je na kraju izvukao naš igrač Zvonimir Doić koji zbog gipsa kojeg ima na nozi neće najmanje tri tjedna moći ići na posao i zarađivati za sebe i svoju obitelj, rekao je na kraju mladi trener Croatije Dario Ištuk, koji je od ove sezone preuzeo klupu Croatije na kojoj je nakada uspješno sjedio i njegov otac Branko Ištuk. Na kraju je dodao:

-Iako smo izgubili utakmicu te naši igrači pretrpjeli niz grubih prekršaja, nismo izišli sa bijelom zastavom niti su se naši igrači svađali ili prepirali između sebe. Sportski smo pretrpjeli poraz koji je rezultatski iznad prikazane igre. Na grubu igru Posavine moji igrači nisu odgovorili grubostima, kao što jedan drugome nisu ni prigovarali na greške koje su dovele do visokog poraza. I to je ono na što sam kao trener ponosan, pokazali smo da smo i u teškom trenutcima djelovali kao prava momčad koja se dostojanstveno ponijela i ponašala i u porazu, istaknuo je trener Croatije Dario Ištuk.

Fenix-magazin/SIM

Igrači Croatije i Posavine pred početak utakmice u Frankfurt-Heddernheim / Foto: Fenix (S.Konta)