TREĆA SREĆA: Croatia Mannheim do prva tri boda, Miljenko Mrkonjić postigao pobjednički zgoditak glavom

SG Croatia Mannheim u trećem prvenstvenom kolu je upisala sva tri boda pobjedivši na domaćem terenu DJK Feudenheim rezultatom 3:2.

SG Croatia Mannheim – DJK Feudenheim 3:2

Nakon što u prva dva kola nisu bili nagrađeni za trud i zalaganje, Croatia Mannheim je ovog puta bila odlučnija i složenija momčad od DJK Feudenheima. I ako su gosti preko Andia Hittera u 13. minuti poveli sa 1:0, sjajni Josip Kalaica se u 30. minuti našao sam pred vratarom gostiju i golgeterski pospremio loptu u malu mrežicu. Samo 6 minuta kasnije vrlo raspoloženi Ilija Živković na dodavanje uvijek borbenog Pave Božica postiže zgoditak za vodstvo Croatie od 2:1.

U drugom poluvremenu se situacija malo zakomplicirala nakon što je igrač Feudenheima s loptom vidljivo prekoračio aut crtu. Svi su stali,  no sudac se nije oglasio i gostujući igrač se najbrže snašao dodao u sredinu gdje je Adrian Spatz samo morao pospremiti loptu za izjednačenje 2:2.

Na žalost do tada vrlo razigrani Ilija Živković gubi živce i radi prigovora dobiva drugi žuti karton i mora iz igre. Pola sata Croatia je igrala s igračem manje. U 4. minuti sudačke nadoknade Croatia je izborila korner. Na oštar centaršut kapetana Tomislava Cvitanovića najmanji rastom se ispostavio najviši. Miljenko Mrkonjić je nadskočio braniča gostiju i glavom zakucao loptu u mrežu za konačni rezultat od 3:2.  Uslijedilo je veliko slavlje i zajednička večera igrača i vostva Croatije sa najvjernijim navijačima.

SASTAV CROATIJE: Kristijan Kobas, Pavo Božić, Stjepan Akmačić, Miljenko Mrkonjić,  Mamadou Diallo,  Mateo Dzijan, Ilija Živković, Josip Kalaica, Tomislav Cvitanović, Roberto Franković, Sandro Rebac. Klupa za pričuve: Marko Dominković, Nikola Dominković, Davor Rajić i Tomislav Brnić

Izjave nakon utakmice:

Josip Petrina (trener Croatie): Jako sam zadovoljan rezultato. Iako tu i tamo naravno uvijek ima koja greškica, ali svidjela mi se volja mojih igrača i apsolutna želja za pobjedom. Prije zadnjeg kornera sam bio zadovoljan i neriješenim rezultatom, ako uzmite u obzir da je DJK Feudenheim prve dvije utakmice pobijedio a mi obje izgubili. Rezultat od 2:2 s igračem manje mi se činio kao dobar rezultat. Zato sam zabranio Mrkonjiću ići u protivnički šesnaesterac na izvođenje kornera jer nikad nisam vidio da je na treningu ikada glavom loptu i dodirnuo a kamoli udario. On mi je odmahnuo rukom i rekao da ide zabiti gol. Dok sam smišljao kako ću ga kazniti, on je zabio i sad sam u velikoj dilemi… (smije se). Šalu na stranu, bodovi su nam vrlo važni. Nadam se da ćemo svi skupa nastaviti napredovati i da će nam ova pobjeda biti povod kako bi dodatno digli atmosferu u momčadi.

Josip Kalaica (strijelac prvog zgoditka): Iako smo se malo zafrkavali pred utakmicu, imali smo dobar osjećaj. Kako je Hajduk jučer porazio Dinamo, dosta smo se u kabini oko toga šalili jer naravno naši igrači su podijeljeni po tom pitanju. Ovaj vikend se ispostavio baš „hajdučki“ jer su sva tri naša strijelca navijači Hajduka što je dodatno pojačalo šalu u svlačionici i bilo nam je odobreno da pustimo jednu navijačku.

Miljenko Mrkonjić (strijelac pobjedonosnog zgoditka): Suigrači su sve rekli i nemam što dodat osim da ovu pobjedu posvećujemo Sinišu Tadiću. On je pomoćni trener i u biti vatrogasac jer gdje god gorilo on se pojavi gasiti vatru. Prošli tijedan je stao ozlijeđen na gol jer nismo imali zamjene za vratara. On onako ozljeđen, jedva da se može osloniti na nogu, staje na gol i skine 3 zicera. Mi na žalost izgubimo s 1:0 i ne nagradimo sebe a pogotovo ne njega. To smo zato danas učinili! Hvala Siki, najbolji si.

Fenix-magazin/SIM / Foto: Fenix (Berno Nix)