Uz nekoliko braće u Croatiji Frankfurt u nedjelju su po prvi put zajedno zaigrali Adrijan i Leonardo Bračić (na slici s ocem Anđelom Bračićem) / Foto: Fenix (S:Konta)

KOL FRANKFURT: Marko Kukić i Sebastijan Barnjak strijelci u gostujućoj pobjedi Croatia Frankfurt

U tvrdoj i zanimljivoj utakmici sa dva različita poluvremena, Croatia Frankfurt je zasluženo slavila na gostovanju kod turske momčadi SV Saz-Rock rezultatom 1:2.

SV Saz-Rock – FC Croatia Frankfurt 1:2 (1:0)

U prvom poluvremenu domaćini su već u 12. minuti poveli sa 1:0. U tom dijelu utakmice su bili bolja momčad i imali više od igre. U drugom poluvremenu,u kojem je mladi trener Croatije Dario Ištuk napravio nekoliko izmjena i drugačije postavio igru, Croatia je uhvatila ritam koji je samlio tursku momčad.

Izjednačujući zgoditak za 1:1 postigao je Marko Kukić na dodavanje Eskija. Ritam igre Croatije nije poremetio ni dosuđeni jedanaesterac za domaćine koji nije realiziran. Pobjedu hrvatske momčadi donio je Sebastijan Barnjak u 85. Minuti na dodavanje Dogana.

Bila je to zaslužena pobjeda Croatije koja se 3 nova boda popela na 8. mjesto na ljestvici sa ukupno osvojenih 7 bodova, koliko imaju i FC Posavina i FC Gudesding. Prva na ljestvici je momčad Türkgücü Frankfurt sa maksimalnih 15 bodova iz 5 utakmica.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Kukić, Juko, Duvnjak, Šandrk (od 46. Todorić), Barnjak, Adrian Bračić,  Leonardo Bračić (od 30. Livajić, od 84. Drlje), Eski, Dogan

Poraz druge momčadi Croatije

Druga momčad Croatije Frankfurt / Foto Fenix

SV Saz Rock II – FC Croatija II  2:0 (2:0)

Sastav Croatije II: Novokmet, Geljic-Vilušić, Dominik Vuković, Majić, Mateo Vukušić, Periša, Jerković, Sičenica, Rohwerder, Filip Livajic, Doganlar. Još su igrali: Matozan, Kovač i Miloloža.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije Frankfurt igra u nedjelju, 8. rujna na svom igralištu u Heddernheimu kada dočekuje prvoplasiranu momčad lige Türkgücü Frankfurt. Utakica počinje u 15 sati. Druga momčad Croatije je slobodna.