Nogometaši Zagreba Schwenningen slavili su u gradskom derbiju / Foto: Fenix

Zagreb iz Schwenningena slavio u gradskom derbiju protiv srpskog Bratstva, sjajan start B-W Tomislava iz Heilbrona i Croatije Sindelfingen

Nekoliko hrvatskih nogometnih klubova je prošle nedjelje igralo utakmice prvog kola, većina je igrala drugo kolo a neki su odigrali već treću utakmicu ovogodišnjeg prvenstva u natjecanju u amaterskim ligama Baden-Württemberga.

Od hrvatskih bezirksligaša,  Croatija Bietigheim je nastupila po treći put i upisala drugu pobjedu. Golovima Maria Teuscha (32.)  i Adama Junesca (65.) su bili bolji od TVS Höflingen sa 2:0. Sa šest bodova su u sredini ljestvica iza vodeće četvorke koja još nije izgubila ni boda.

Nakon uvjerljive 8:1 pobjede Croatije Reutlingen u prvom kolu kod TV Kirchentellinsfurt bili su spremni nastaviti u istom tempu i protiv starog znanca SV Pfrondorf. Međutim gosti su iznenadili, poveli su u 11. minuti a poslije par izglednih prigoda poravnao je Leon Smoljan u 76. minuti. Zanimljivo je da je Kirchentellinsfurt visoko poražen i u svom drugom nastupu (0:7). Slijedeće nedjelje u 15 sati Croatia igra kod TSV Dettingen s kime se borila prošle godine u vrhu ljestvice. Kod Nijemaca su njihovi bivši igrači braća Blažević.

Croatia Reutlingen / Foto: Fenix B.Žepić)
Croatia Reutlingen / Foto: Fenix (B.Žepić)

Stuttgartska Croatia je spremna ušla u prvenstvo, prvu utakmicu, koja je uvijek najbitnija, su pobijedili grčki klub Ermis koji se poslije par godina, vratio u Bezirksligu. Strijelci za Hrvate su bili Bokilo (26.), Harne 65. i Martinović u 83. minuti za konačnih 3:2, nakon 2:1 vodstva Ermisa. Slijedeću utakmicu Croatija igra 8. rujna u 15 sati kod TB Untertürkheima.

Sjajan start BW Tomislava iz Heilbrona

Hrvatski A kreisligaši „kaskaju“ za boljom formom. Uz Hajduk Villingen, koji je bio sloboda, od preostalih je osvojio bodove samo BW Tomislav Heilbronn. David Selak je pogocima u 37. i 68. minuti bio strijelac za 2:0 pobjedu kod TSV Talheim. Sa svih 6 bodova i razlikom zgoditaka 7:0 BW Tomislav je zasjeo na čelo ljestvice a slijedeću utakmicu igraju doma sa TSV Gruppenbach.

Jadran iz Balingena je izgubio na svome terenu 4:5 u igri sa SGM Ergenzingen. Bio mu je to drugi poraz Hrvata iz tog grada.

Novajlija u ligi Zrinski Waiblingen je na svome terenu bio u zaostatku 0:3  od TSV Haubersbronn prije nego će u 80. minuti Željko Babić ublažiti na 1:3. Na koncu je bilo 1:4 i ne može se reći da gosti nisu zavrijedili bodove. Drugi hrvatski klub oji je ušao u višu ligu Croatia Ulm je protiv turskog kluba FC Birumit poražena 0:1 i žaliti će kao i za porazom 4:5 u prvom kolu. Zanimljivo je da su oba hrvatska kluba prije početka prvenstva imali daleko veće očekivanja pa je stoga iznenađenje veće, mada su odigrane samo po dvije utakmice i da ima puno vremena za ispravljanje propuštenog.

Izvanredan početak Croatije iz Sindelfingena

Kod B Kreisligaša i ovoga put je bili različitih raspoloženja. Od poraza 2:10  Croatije Karlsruhe kod FC Espanol II ili 1:4 Croatie II iz Reutlingena od TB Kirchentellinsfurt II. Zanimljivo je da je tjedan prije u utakmici prvih sastava naš tim bio bolji sa 8:1.

Na drugoj strani bilježimo izvanredan početak Croatije iz Sindelfingena. Nakon 6:0 u prvom kolu sada su na gostovanju kod TV Nebringen slavili 7:1. Sa svih šest bodova i razlikom zgoditaka 13:1 Croatia je prva na ljestvici. Strijelci su bili po tri puta Stojčević i Jakšić te  Džeba a u slijedećem kolu 8. rujna dočekuju Oberjetingen II koji je u donjem dijelu ljestvice bez bodova.

U gradskom derbiju u Schwenningenu, Zagreb je s 3:2 pobijedio srpski klub Bratstvo, Slaven je odigrao 3:3 u gostima kod SK Stutgart a Zagreb iz Sindelfingena je poražen 1:5 kod GSV Maicingen III. Pričuve Zrinskog Waiblingen su poraženi 0:1 od TSV Haubersbronn II, Neretva je ostala bez bodova kod TSV Rohr II sa 0:3 a Croatia Geislingen 2:3 na gostovanju kod FTSV Bad Ditzenbach. Strijelci za Croatiju koja se dobro držala, su bili Govorušić (43.) i Bogdanović u 87. minuti. Igrao je i Zrinski Calw koji je na svome igralištu izgubio 0:3 odFV Calw, dok je Marsonia bila slobodna.