Prva ovosezonska prvenstvena pobjeda Hajduka Zürich

NK Hajduk Zürich – FC Galatasaray 1 ZH  2:1 ( 2:1 )

U 3.kolu pravenstva švicarske 4.lige – Skupina 3, Hajduk Zürich je tijesno ali zasluženo pobijedio tursku momčad Galatasaray ZH i osvojio prve bodove u prvenstvu.

Prvi zgoditak za hrvatsku momčad je postigao Mate Gazilj već u 10. minuti. Drugi zgoditak i vodstvo od 2:0 u 25. minuti djelo je raspoloženog Krešimira Stanića. Kad se zbog bolje igre domaćina očekivalo povećanje vodstva, gosti su u 31. minuti smanjili preko Emira Kare na 2:1.

U drugom dijelu utakmice Hajduk je bio bolja momčad ali napadači nisu uspjevali zabiti zgoditak. U obrani hrvatska momčad je djelovala sigurno i nije ostavljala puno prostora turskim igračima za postizanje zgoditka.

Sastav hajduka: Boris Puh, Ismail Osmani, Ilija Kaurinović, Josip Krišto, Dino Kriszo, Dragan Kafadar, Mate Batur, Franco Vukadin (C), Domogoj Baran, Mato Gazilj, Kresimir Stanić. Još su igrali: Tino Nujić, Luka Batur, Josip Vrkić, Luciano Brkljača. Trener: Josip Krišto, pomoćni trener Siniša Kovačević