Momčad Croatije ZH / Foto: Fenix I. Barišić)

Zgoditkom Luke Lapende u sudačkoj nadoknadi Croatija Zürich osvojila prvi bod u novoj sezoni

Tek u trećoj prvenstvenoj utakmici amaterske 3. švicarske lige, momčad Croatije Zürich je došla do boda u iako je igrala bez čak 7 igrača iz prve postave.

NK CROATIA ZH –  FC AFFOLTERN a/ A   2:2  ( 2:2  )

A i do tog boda je došla zahvaljući spretnosti Luke Lapande te potrebnoj dozi hrabrosti i sportske sreće. Valja istaknuti kako se loš odaziv igrača Croatije za pripreme, njihov veliki izostanak za prve utakmice te nedovoljna kondicijska spremnost igrača i ostalo odrazilo na igru i bodovni učinak hrvatske momčadi u prve tri utakmice prvenstva.

Za razliku od Croatije, sve švicarske momčadi su prošle pripreme i spremno dočekale pravenstvo. Tako spremna u goste Croatiji je stigla i momčad Affoltern a /A. Gosti su bolje otvorili utakmicu i već u 5. minuti igre su preko L.Himmelericha došli do vodstva od 0:1. Momčad Croatije, u čijem sastavu je u nedostatku grača nastupio i trener Blažanović, je uspjela izjednačiti preko M. Šestana koji je postigao lijep zgoditak udarcem iz daljine. Agilniji gosti su prije kraja prvog poluvrena, preko svog najboljeg igrača Himmelreicha došli do rezultata 1:2.

U drugom poluvremenu momčad Affolterna je imala veći posjed lopte i ozbiljno su ugrožavali vrata Frane Dukića. Rasoloženi vratar Croatije je sve zaustavljao. A onda, kada se to najmanje očekivalo, u trećoj minut sudačke nedoknade Luka Lapenda postiže zgoditak za izjednačenje retultata na 2:2. S jednim osvojenim bodom Croatija se nalazi na 10. mjestu na ljestvici.

Sastav Croatia ZH: F.Dukić, M.Šestan, I.Dukić, S.Blažanović, D.Komin, M.Prskalo, D.Perković (C), S.Laštro, L Laoenda. Još su igrali: A.Prcela, D.Crbković, I.Knezević i N.Ivanković. Trener: Stanislav Blazanović.