Strijelci za Croatiju Singen: Dalibor Palavra, Marko Zečević i Denis Bulut

Marko Zečević postigao tri zgoditka u visokoj 6:0 pobjedi Croatie Singen u njemačkom kupu

Nakon tridesetak godina Croatia Singen je ove godine odlučila igrati i u njemačkom kupu (Rothaus Bezirkspokal Bodensee). Ta odluka je donesena jer je natjecanje u kupu počelo nešto kasnije nego ranijih godina, a i zbog toga što Croatia sada ima dovoljno igrača.

HSK Croatia Singen – Phönix Gottmadingen 6:0 (2:0)

Iako je Croatia u subotu imala prvu prvenstvenu utakmicu koju je izgubila protiv talijanske momčadi FC Italiana Singen sa 2:1, u utakmici njemačkog kupa je bilo posve drugačije. Valja istaknuti kako su u tom porazu dva igrača Croatie dobili žuto-crvene kartone (dva žuta) te da je još par igrača nedostajalo, raspoloženje i optimizam za kup utakmicu nisu bili na baš visokoj razini.

Ipak je Croatia najblaže rečeno  pregazila momčad iz susjednog Gottmadingena, sa kojom se inače natječe u istom rangu. Već u 4. minuti prisiljavaju goste da sami sebi postignu zgoditak. Sa lijeve strane Bulut upućuje oštru loptu pred samu vratarovu liniju i jedan gostujući igrač skreće loptu u vlastitu mrežu.

Pritisak na gostujuća vrata se nastavlja i u 14. minuti Denis Bulut dovodi Croatiju u vodstvo od 2:0. Nakon toga gosti se malo konsilidiraju i uspostavlja se ravnoteža na terenu. Nakon utakmice trener Gogić je rekao da je to bio dio taktike, jer se protivnika htjelo izvući iz obrane i pokušati protunapadima povećati prednost što je u potpunosti i uspjelo.

U drugom poluvremenu Dalibor Palavra postiže jedan pogodak, a mladi Marko Zečević postao je junak utakmice sa čak tri postignuta gola za konačnih  6:0.

Croatia Singen: Gogić, Ivan Golić, Brežnjak, Ćatić, Bulut, Miske, Manić, Marko Zečević, Stjepan Zečević, Palavra, Perković. još su igrali: Ančić, Stojak, Beschkid. Trener: Ivica Gogić. Zgoditci za Croatiju: Autogol 4., Denis Bulut 14., Marko Zečević 49.86.90., Dalibor Palavra 60.

U nedjelju 08.rujna  Croatia igra svoju drugu prvenstvenu utakmicu protiv SG Magric/ Centro P. Singen.