Ivan Perisic 100
Ivan Perišić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

TALIJANSKO PRVENSTVO: Pogodak Perišića u pobjedi Intera nad Napolije od 3:2

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac drugog pogotka u pobjedi njegovog Intera 3-2 (2-1) nad Napolijem na San Siru u derbiju 13. kola talijanske Serie A.

Napoli je doživio prvi poraz u sezoni, a momčad Maurizija Sarrija je u ovom dvoboju primila gotovo isti broj pogodaka (3) kao u dosadašnjih 12 kola (4).

Za Napoli je dvoboj na San Siru dobro počeo, jer je u 17. minuti Poljak Piotr Zielinski doveo goste u vodstvo. No, već u 25. minuti je domaća momčad izjednačila, kad je Hakan Calhanoglu realizirao kazneni udarac. Isti igrač je u 44. minuti ubacio s lijeve strane, a na prvoj vratnici sjajno je reagirao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić i glavom proslijedio loptu prema mreži. Gostujući vratar Ospina uspio je loptu odbiti, ali tek nakon što je ona cijelim obujmom prošla gol-crtu pa je Inter poveo sa 2-1. U 61. minuti je Lautaro Martinez povećao prednost aktualnih prvaka na dva pogotka.

Nadu u novi preokret Napoliju je vratio Dries Mertens sjajnim udarcem u 78. minuti. Gosti su do kraja utakmice mogli doći do izjednačenja, ali je 91. minuti Interov vratar Samir Handanović nevjerojatnom intervencijom spriječio pogodak nakon udarca Marija Ruija, a u 97. minuti je Dries Mertens neometan sa osam metara poslao loptu preko grede.

Perišić je u igri bio do 88. minute, a Marcelo Brozović je odigrao cijeli dvoboj za Inter.

Inter je osmom pobjedom u sezoni došao do 28 bodova te za vodećim dvojcem, Napolijem i Milanom, sada zaostaje samo četiri boda.

U prve tri nedjeljne utakmice gostujuće momčadi su osvojile sedam od mogućih devet bodova, uz pobjede Venezije nad Bolognom (1-0) i Sampdorije protiv Salernitane (2-0) te remi Cagliarija sa Sassuolom (2-2).

Veneziji je sva tri boda u Bologni donio Okereke pogotkom u 61. minuti. Bologna je sa 18 bodova ostala na 9. mjestu, a Venezia je sa 15 bodova skočila na 13. poziciju.

Sampdoria je Salernitanu ostavila na dnu ljestvice i privremeno sa 12 bodova izašla iz opasne zone. Gosti su poveli autogolom Di Tacchija u 40. minuti, a samo tri minute poslije Candreva je pogodio za konačnih 2-0.

Sassuolo je pred svojim navijačima dvaput vodio protiv Cagliarija, ali su gosti oba puta uspjeli brzo doći do izjednačenja. Scamacca je u 37. minuti doveo Sassuolo u vodstvo, da bi samo tri minute poslije Balde izjednačio. U 52. minuti je Berardi bio precizan iz kaznenog udarca za novo vodstvo domaćih, a s bijele točke je i Cagliari izjednačio u 56. minuti, kad je mrežu pogodio Joao Pedro.

Cagliari se zahvaljujući tom bodu pomaknuo na predzadnje mjesto na ljestvici s istim brojem bodova (7) kao i zadnja Salernitana. Sassuolo drži 12. mjesto sa 15 bodova.

Od 20.45 sati će Genoa ugostiti Romu.

Posljednja dva dvoboja bit će odigrana u ponedjeljak, kad će Verona pod vodstvom Igor Tudora ugostiti Empoli (18.30 sati), a Torino s Ivanom Jurićem na čelu biti domaćin Udineseu (20.45).

Italija - 13. kolo
Inter - Napoli           3-2 (Calhanoglu 25, Perišić 44, Martinez 61 / Zielinski 17, Mertens 78)
Sassuolo - Cagliari      2-2 (Scamacca 37, Berardi 52-11m / Balde 40, J. Pedro 56-11m)
Bologna - Venezia        0-1 (Okereke 61)
Salernitana - Sampdoria  0-2 (Di Tacchio 40-ag, Candreva 43)
Genoa - Roma             (20.45)

Verona - Empoli          (pon, 18.30)
Torino - Udinese         (pon, 20.45)

Odigrano u subotu:
Atalanta - Spezia         5-2 (Pašalić 18, 41, Zapata 38-11m, Muriel 83, Malinovski 89 / Nzola 11, 90+1)
Lazio - Juventus          0-2 (Bonucci 23-11m, 83-11m)
Fiorentina - Milan        4-3 (Duncan 15, Saponara 45+1, Vlahović 60, 85 / Ibrahimović 62, 67, Venuti 90+6-ag)