Mario Pašalić u hrvatskom dresu / Foto: Hina

TALIJANSKO PRVENSTVO: Pašalić dvostruki strijelac u pobjedi Atalante, Fiorentina nanijela prvi poraz Milanu

Nogometaši Fiorentine nanijeli su prvi ovosezonski poraz Milanu u Serie A svladavši ih na svom terenu sa 4-3 (2-0) u susretu 13. kola talijanskog prvenstva.

Fiorentina je povela golom Duncana (15) koji je najbrže reagirao nakon što je vratar Milana Tatarusanu ispustio loptu, na 2-0 povisio je Saponara (45+1) u samoj završnici prvog poluvremena lijepim udarcem sa 20-ak metara. Kada je Vlahović (60) svojim prvim golom povisio na 3-0 činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno, ali Ibrhimović (62, 67) je odgovorio s dva brza pogotka za 3-2.

Ipak, obrana Milana još je jednom kardinalno pogriješila, Gonzalez je oteo loptu Hernandezu pred kaznenim prostorom gostiju, a to je iskoristio Vlahović (85) i preciznim prizemnim udarcem vratio Fiorentinu na dva gola prednosti. U posljednjim sekundama susreta Venuti (90+6-ag) je nespretno reagirao na loptu koja se nakon udarca Ibrahimovića odbila od grede te je autogolom postavio konačni rezultat.

Ante Rebić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Milana koji je ostao drugi sa 32 boda, koliko ima i vodeći Napoli koji u nedjelju gostuje kod trećeg Intera.

Fiorentina je, pak, skočila na šesto mjesto sa 21 bodom, koliko imaju i peti Lazio te sedmi Juventus.

Ranije u subotu je Juventus kao gost svladao Lazio u Rimu sa 2-0 (1-0). Oba gola za torinske “zebre” postigao je Bonucci iz kaznenih udaraca, prvog u 23., a drugog u 83. minuti. Sredinom prvog poluvremena Juventus je dobio kazneni udarac zbog prekršaja Cataldija na Morati, a pred kraj susreta pogriješio je i iskusni vratar Reina koji je izgubio loptu, a onda i s leđa srušio Chiesu. Hrvatski veznjak Toma Bašić ušao je u igru za Lazio u 84. minuti.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić bio je strijelac dva pogotka i asistent za još jedan u visokoj 5-2 (3-1) domaćoj pobjedi Atalante protiv Spezije. Pašalić je oba pogotka postigao u prvom poluvremenu odlično prativši akcije svojih suigrača te pravovremenim utrčavanjima u kazneni prostor. U 18. minuti pogodio je za poravnanje na 1-1 sa šest metara nakon prolaska Zappacoste po desnom krilu, da bi u 41. minuti bio precizan sa 15-ak metara, a ovoga puta uposlio ga je Zapata koji je s igračem na leđima vukao loptu od sredine igrališta do kaznenog prostora gostiju. Asistenciju je Pašalić upisao u 83. minuti kada je dodao loptu Murielu za 4-1.
Bili su to treći i četvrti pogodak te peta asistencija Pašalića u Serie A ove sezone.

Inače, Spezia je povela golom Nzole u 11. minuti, do poluvremena je uz dva gola Pašalića strijelac za Atalantu još bio i Zapata koji je u 38. minuti iskoristio drugi pokušaj s bijele točke. U samoj završnici Malinovski je u 89. zabio za 5-1, a Nzola je svojim drugim golom smanjio na konačnih 5-2 u sudačkoj nadoknadi.

Pašalić je igrao za Atalantu, koja je sada četvrta sa 25 bodova, do 87. minute, dok je Martin Erlić odigrao čitav susret za Speziju koja je 16. sa 11 bodova.

REZULTATI 13. KOLA,
Subota:
Atalanta - Spezia 5-2 (PAŠALIĆ 18, 41, Zapata 38-11m, Muriel 83, Malinovski 89 / Nzola 11, 90+1)
Lazio - Juventus 0-2 (Bonucci 23-11m, 83-11m)
Fiorentina - Milan 4-3 (Duncan 15, Saponara 45+1, Vlahović 60, 85 / Ibrahimović 62, 67, Venuti 90+6-ag)