NK Zrinski Waiblingen

STUTTGART: Samo hrvatski Bezirksligaši bez poraza – što je sa A-ligašima?

Hrvatski nogometni klubovi u natjecanju WFV nikako da povežu dva uspješna kola u natjecanju amaterskih liga u Württembergu.

Ovoga put najučinkovitiji su bili Bezirksligaši. Neodlučno je igrala Croatia Stuttgart kod jednog od vodećih klubova u ligi, MTV Stuttgart, kod kojeg su odigrali 2:2. Strijelci su bili Matanović u 34. i Bokilo u 57. minuti. Hrvati iz Stuttgarta su sa 10 bodova u sredini ljestvice, a slijedeću utakmicu igraju u utorak 15.listopada u 19,30 sati kup utakmicu kod VfB Obertürkheim. U prvenstvu igraju 27. listopada u gostima kod vodećeg na ljestvici TSV Plattenhard.

Poslije prekinute utakmice u prošlom kolu, Croatia Bietighem je ovoga put glatko sa 3:1 bila bolja od SKV Rutesheim a strijelci su bili Isai 8. Kraguljac 19. i Trepčić u 31. minuti.

Bjorn Gerdes, kapetan Croatije  Reutlingen
Bjorn Gerdes, kapetan Croatije Reutlingen

Croatia Reutlingen, vodeća momčad na ljestvici Bezirkslige podsaveza Alb, je osvojila bodove pobjedom 2:1 kod TSV Hirschau, jednog od klubova iz donjeg djela ljestvice. Strijelci su bili kapetan Gerdes i Mirko Jelčić tek u 94. minuti igre. Croatia je i dalje na prvom mjestu a sljedeće nedjelje dočekuje Young Boys Reutlingen.

A Kreisligaši su još uvijek izvan forme. Od njih pet u ovom je kolu slavio samo Zrinski Waiblingen glatkom 4:1 pobjedom u gostima kod TSV Midelsbach. Strijelci su bili: Boto 2, Kuliš i Zečević. Sa 13 osvojenih bodova iz 8 utakmica Zrinski je na sedmom mjestu. Iduću utakmicu igraju sa susjedom na ljestvici TSV Schweikeim.

Croatia Ulm je izgubila gradski derbi (1:2)u susretu sa ESC Ulm. Jedini pogodak za hrvatsku momčad je postigao trener-igrač Dalibor Bratić u 70. minuti.

Jadran iz Balingena je u procesu podmlađivanja momčadi i rezultati za sada trpe. Izgubili su na svom terenu rezultatom 2:4 od SV Binsdorf.

Hajduk je izgubio u dobroj i neizvjesnoj utakmici rezultatom 3:1kod vodećeg na ljestvici SV Rietheim koji još nije izgubio ni jednog boda.

Prvi poraz u tijeku ove sezone je ostvario (2:3) BW Tomislav iz Heilbronna u gostima kod Türkspor Neckarsulm II. Poslije poraza Tomislav je sa 19 bodova iz 8 utakmica na drugom mjestu na ljestvici, a sljedeću utakmicu igraju 27. listopada sa SV Sülzbach.

Slab učinak B-Kreisligaša

Ni B Kreisligaši se nisu iskazali, Croatia II Reutlingen je bila slobodna. Od ostalih klubova, samo četiri od njih 11 je slavilo pobjede dok su Slavan (4:4) i Zagreb Schwenningen (2:2) remizirali.

Posebno čude porazi Marsonie (1:5) od VFB Neufen i Croatije Sindelfingen 0:3, doma od SV Oberjetingen II. Vrijednu pobjedu 6:1 je zabilježila Croatia Geislingen, KSC Ehingen nad SG Altheim II ( 2:0), Zrinski Calw 4:1 (FC Alzenberg) i Zagreb Sindelfingen 3:2 nad jednim od vodećih klubova u šestoj skupini B Kreislige Böblingen/Calw, SV Oberjetingen II. Još su igrali Croatia Karlsruhe-Karlsuher FV 2:4, Zrinski II Waiblingen-Miedelsbach II, 0:3.