Vratar Croatije Mannheim Kristian Kobaš / Foto: Fenix

Croatia Mannheim izgorjela u želji za pobjedom, vrataru Kobašu sudac pokazao žuto-crveni karton zbog prigovora

Croatia Mannheim je u nedjelju poražena na gostovanju kod SKV Sandhofena, vodeće momčadi prvenstva.

SKV Sandhofen : SG Croatia Mannheim 3:1 (1:1)

Hrvati su, kao što su i najavljivali, otvoreno ušli u ovaj okršaj kako bi domaćinu od prve minute dvoboja pokazali da su došli po sva tri boda. SKV Sandhofen je u prvom poluvremenu teško pronalazi rješenja u napada. No, u 22. minuti ipak su došli do vodstva od 1:0, a strijelac je bio  Zlatko Mikić koji je udarcom glavom završio jednu solidno odigranu polukontru.

Nepotrešena Croatia je i nakon primljenog gola i dalje dominirala utakmicom i preko najboljeg igrača utakmice Matea Katave stigla do izjednačenja. Katava je u svom stilu soloprodorom, koji je započeo na polovici terena, prošao obranu domaćina i snažnim udarcem u malu mrežicu donosi izjednačenje od 1:1. S neriješenim rezultatom, uz puno dominantniju igru Croatie, se otišlo na poluvrijeme.

Na osnovi onoga što se vidjelo u prvom poluvremenu, vjerni navijači Croatie Mannheim su s pravom očekivali nastavak dobre igre i preokret rezultata te pobjedu hrvatske momčadi. No, usljedio je hladan tuš. Trener domaćina je prepoznao hendikep u vlastitoj igri i na poluvremenu napravio dvostruku zamjenu.  Pogotovo je pogodio s uvođenjem Hakana Cakmaka, igrača s brojem 8, što se kasnije ispostavilo pobjedonosnom formulom. “Engleski nogomet” iz prvog poluvremena u redovima Sandhofena je prestao, od “nabij pa šta bude” promijenjen je u “kružnu igru dok se ne otvori prostor”.

No i veći posjed lopte nego u prvom poluvremenu nije do 64. minute donio prednost domaćinu. A onda sudac, nakon navodnog igranja rukom Stjepana Akmačića, pokazuje na bijelu točku. Prije nego što je domaćin i shvatio da mu je dosuđen, bolje rečeno poklonjen, jedanaesterac, vratar Croatije Kristian Kobaš je na žalost izgubio živce i prvo dobiva žuti pa odmah zatim i žuto-crveni karton radi prigovora. Nakon njegova isključenja s klupe na scenu stupa David Gulić. Nezagrijan i u nezahvalnoj situaciji, Gulić staje među vratnice i zaustavlja udarac s 11 metara. No, euforija igrača i navijača Croatije zbog te obrane nažalost ne traje dugo. Momčad Croatije, koja je nakon tih burnih par minuta, djelovala potpuno izgubljeno, u 66. minuti prima odlučujući pogodak nakon kojeg se ne uspijeva više vratiti u igru. Bio je to autogol Mamadoua Dialloua nakon oštrog ubačaja protivnika. Samo 4 minute kasnije napadač domaćina Zlatko Mikić postiže svoj drugi zgoditak na utakmici za 3:1 te time stavlja točku na “i”, što je kasnije bio i krajnji rezultat utakmice.

Momčad Croatije, koja je 50 minuta dominiralautakmicom, na kraju je zasluženo poražena. U ključnim trenutcima dvoboja, igrači hrvatske momčadi nažalost nisu sačuvali mirnoću i može se slobodno reći da je Croatia izgorjela u želji za pobjedom.

Izjave nakon utakmice:

Kristian Kobas (vratar): Jako mi je žao mojih suigrača koji su zbog mene pola sata morali igrati s igračem manje. Pomalo naivno sam zaradio isključenje i sigurno sad hladne glave mogu pisat knjigu o tome kako sam sve mogao bolje odreagirati. Ali i ja sam ljudsko biće i pogriješio sam. U tom trenutku sam bio toliko šokiran odlukom suca da sam galamio i vikao sve što mi je prvo palo na pamet. To nije bilo najpametnije. Sreća je da se radi samo o duplom žutom kartonu,  tako da sam koliko toliko ipak imao neke granice u svojim emocijama i neću izostajat duži period. Ali ipak je činjenica da je to bio vjerojatno ključni trenutak utakmice, što me čini tužnim i odgovornim. Stvarno imamo super momčad, malo kartona dobivamo i nadam se da nisam pokvario tu sliku i ugled koji smo zaradili pred navijačima. Zato od mene još jednom isprika svima. Mi kao momčad idemo dalje, nismo još otpisani. Na nama je da sada još bolje treniramo i, ako nam se opet pruži prilika za priključak za sam vrh, da to iskusnije odradimo.

Sastav Croatie: 1 Kristian Kobaš, 2 Davor Rajić (od 77. Kristijan Rimac), 3 Stjepan Akmačić, 4 Mamadou Diallo, 5 Pavo Božić, 6 Robert Vrboš, 7 Enio Kovre (od 72. Igor Oršolić), 8 Josip Kalaica, 9 Tomislav Cvitanović (od 65. Vinko Omerović), 10 Matej Katava, 11 Patrick Guenbu (od 64. David Gulić).