Momčad Alkara Basel / Foto: Fenix ( J.Mijić)

Alkari deklasirali protivnika s 10 razlike: Hrvatska momčad je po broju pogodak najuspješniji u svim ligama regije Basel

U devetom kolu 4. amaterske lige Basel, nogometaši NK Alkar su ponovno visoko porazili protivnika, ovaj put SC Steinen Basel sa čak 10:0.

NK Alkar – SC Steinen Basel  10:0 (4:0)

Novom pobjedom Alkar je zasjeo na prvo mjesto sa 24 boda. Sa 51. postignuti pogodak, i samo 9 primljenih u 9 prvenstvenih kola NK Alkar je najuspješnija momčad po broju pogodaka u svima ligama regije Basel.

Otac i sin:  Željko Vukoja je predsjednik a Zdravko Vukoja trener Alkara / Foto: Fenix (J.Mijić)
Otac i sin: Željko Vukoja je predsjednik a Zdravko Vukoja trener Alkara / Foto: Fenix (J.Mijić)

Prije utakmice je vladala opuštenost u hrvatskoj momčadi zbog dosadašnjih suverenih nastupa. Trener Vukoja je igračima rekao kako moraju pritisnuti prvih 15. minuta te doći u vodstvo. Igrači Alkara su furiozno krenuli u utakmicu te je već nakon 6. minuta rezultat bio 3:0 za hrvatsku momčad. Iako se radilo o protivniku koji je na sredini ljestvice, s kojim je Alkarov suparnik za prvo mjesto SV Muttenz imao silnih problema, hrvatska momčad je suvereno odradila utakmicu.

Nakon prvih jako uspješnih minuta, trener Vukoja je dao uputu da se malo stane na loptu i da se bez potrebe ne troši previše snage. Protivnički igrači su nakratko uspostavili ravnotežu na terenu ali se vidjelo da igrači Alkara potpuno vladaju situacijom te po potrebi mogu u svakom trenutku nastaviti sa davanjem pogodaka. Tako u 28. minuti Mađarević postiže i 4. pogodak za NK Alkar.

Nakon pauze se nastavlja sa lepršavom i potpuno opuštenom igrom te su novi golovi nekako dolazili sami od sebe. Brojnim izmjenama je trener Vukoja pokušao isprobati još nekoliko kombinacije za iduće utakmice a i sam je ušao u igru kao igrač. zadnjih desetak minuta.
Za istaknuti je dobro suđenje (nije bio niti jedan žuti karton), te gosta čija momčad je i pored ovakvog potopa igrala fer i sportskih bez grubih startova.

Trener Zdravko Vukoja je nakon utakmice izjavio da je ove sezone osnovni cilj ići u ligu više i da će sve drugo biti smatrano neuspjehom.

-Sada imamo dobre igrače i sve u svojim rukama. Prvi smo na ljestvici i dosta nam je drugih mjesta, rekao je trener Vukoja.

NK Alakar: Pavić, Kovačević, Dujmović, Vukelja, Ćosić, Horvat, Hrskanović, Forestier, Vidović, Mađarević, Džolan. Još igrali: Pavičić, Ristov, Radeljić, Vukoja, Jovičić, Radić. Trener Zdravko Vukoja. Golovi: Hrskanović  2. i 65. Minuta, Mađarević  4. i 28. Horvat 6.,  Radeljić 54. Vukelja 57.  Radić 90. Džolan   90+1  i autogol  u 82. minuti