Pobjeda Croatije uz dva zgoditka Mira Drlje / Foto: Fenix

DO 3 BODA I BEZ 2 ISKLJUČENA IGRAČA: Veličanstvena borba i sjajana pobjeda Croatije Frankfurt na gostovanju u Griesheimu

Bila je to sjajna predstava momčadi Croatije na čelu sa novim trenerom Antom Matićem. Matić je i kao igrač predvodio svoju momčad u veličanstvenom preokretu i pobjedi s devet igrača na gostujućem terenu u Frankfurt – Griesheimu.

SV Griesheim Tarik – FC Croatia 2:3 (0:1)

Hrvatska momčad je odlično krenula i zgoditkom Todorića u 36. min zgoditkom Mira Drlje na dodavanje Todorića došla u vodstvo od 0:1. Domaćini su uz vidnu naklonost njemačkog suca, koji je sve problematične lopte sudio za domaćine a Hrvate kažnjavao žutim kartonima, preokrenuli rezultat početkom drugog poluvremena i u 60. Minuti su već vodili sa 2:1.

Nakon što je pristrani sudac u 70. minuti pokazao žuto-crveni karton Božinović-Madoru a potom u 80. minuti i Ivici Vidoviću,  izgledalo je kako će Croatija doživjeti i peti poraz zaredom. No, tako nije mislio igrač i trener Ante Matić sa svojim preostalim igračima na terenu. Pametnom igrom te borbenošću do iznemoglosti i uz dozu sportske sreće Croatija je sa 9 igrača uspjela preokrenuti rezultat.

Najprije je Petar Bešlić u 83. minuti zgoditkom glavom izjednačio rezultat na 2:2 da bi u šestoj minuti sudačke nadoknade Miro Drlje glavom, na nabačaj Bračića, donio pobjedu hrvatskoj momčadi.

Sastav Croatije: Novokmet, Matic, Kukić (od 58. Amanatidis), Juko, Bešlić, Jerković (od 35. Todorić), Leonardo Bračić, Barnjak, Drlje, Vidovic, Božinović-Mador

Poraz druge momčadi Croatije

SC Riedberg –  FC Croatia II 8:5 (3:2)

Druga momčad Croatije upisala je visok poraz na gostovanju u Riedbergu. Croatia je igrala dobro do 60. minute kad je rezultat bio 3:3. A onda su kola krenula nizbrdo i hrvatska momčad je u pola sata primila čak pet golova.

Croatia II: Maganjić, Klišanin, Radoš, Jeličić, Faluta, Rohwerder, Eski, Dogan, Livajic, Jochim, Mokrzycki. Još su igrali od 21. min Dominik Vukusic umjesto Maganjića, od 31.min Majic umjesto Rohwerdera i od 77.min Bolotin umjesto Vukušića. Strijelci za Croatiju II: Dogan 2 te Livajić, Bolotin i Majić po jedan.

U idućem kolu u utorak 15.listopada Croatija ide u goste srpskoj momčadi FC Tempo. Hrvatsko-srpski derbi u Frankfurtu počinje u 20 sati i 15 minuta u Ginnheim (Adresa: Ginnheimer Wäldchen 9, 60431 Frankfurt)