Marko Malešević bio je peterostruki strijelac za Marsoniju Frickenhausen / Foto: Fenix (B.Žepić)

STUTTGART: Marko Malešević postigao 5 pogodaka za Marsoniju, pobjeda Slavena sa 3 pogotka Magocia, neočekivan poraz Croatije Stuttgart

Hrvatski nogometni klubovi u natjecanju u WFV imali su uglavnom neuspješan vikend. Bilo je dosta neočekivanih rezultata, od kojih više poraza nego ugodnih iznenađenja.

Mnoge je tako iznenadio prvi poraz Croatie Stuttgart na gostovanju kod  SV Sillenbuch. Oni koji malo bolje prate zbivanja u Bezirksligi Stuttgart nisu iznenađeni. Domaćini su poveli 3:0 u prvih pola sata igre, a Mlikota i Jurić su uspjeli ublažiti poraz na 3:2. Ako se zna da je SV Sillenbuch u prošlom prvenstvu bio doprvak lige, onda je veće iznenađenje što su poslije četiri kola bili bez bodova na dnu ljestvice. Croatia Stuttgart je sa 12 bodova ostala u vrhu ljestvice, a jedan poraz ne bi trebao negativno utjecati na iduće utakmice hrvatske momčadi.

Croatija iz Bietigheima ništa nije prepustila slučaju, brzo su se oporavili od poraza kod turskog kluba iz prošlog kolo i u nedjelju su glatko sa 5:1 bili bolji od TSV Höfingen, koji je u donjem dijelu ljestvice.

Slavlje Croatije iz Bietigheima / Foto: Fenix (B. Žepić)

Sa konkurentom u borbi za vrh, Croatia iz Reutlingen je u dobroj utakmici odigrala 2:2 sa U-23 momčadi petoligaša VfL Pfulingen. Gosti su se bolje snašli i poveli 2:0. Croatia je uspjela smanjiti preko Čovića te doći do poravnanja u 89. minuti golom trener-igrača Luke Šilića. Croatia ima tri neodigrane utakmice, a zasad je prikupila sedam bodova iz pet nastupa.

Pobjede Hajduka i Croatie Ulm

A-Kreisligaši isto tako nisu bili posebno učinkoviti. Vrijednu 2:1 pobjedu je zabilježila Croatia Ulm kod SV Grimmelfingen, a Hajduk iz Villingena je došao do pobjede rezultatom 0:1 u gradskom derbiju nad VfB Villingen. Susret gradskih suparnika je bio posebno zanimljiv, a Hrvati su do pobjede došli pogodkom Josipa Matkovića u 32. minuti.

Jadran je osvojio svoj drugi bod i odigrao 2:2 doma protiv FC Onsmettingen. Gosti su bolje počeli i poveli 2:0 a onda su Hrvati golovima Jose Župana u 21. i 50. minuti poravnali za konačnih 2:2.

Croatia Sindelfingen je odigrala 1:1 u Aidlingenu, dok su nogometaši Zrinskog Waiblingen donijeli bod s gostovanja kod TSV Haubersbronn odigravši 0:0.

Nitko od šest naših A-Kreisligaša nije pri vrhu ljestvice, što i nije puno zabrinjavajuće jer većina tek dolazi u pravu formu i svi se nadaju uspješnijem nastavku sezone.

Visoke pobjede Marsonie i Zrinskog II

Nešto uspješniji su bili B-Kreisligaši. KSC Ehingen je bio slobodan, a od ostalih osam pet ih je osvojilo sva tri boda. Najuvjerljiviju je pobjedu od 8:2 zabilježio Zrinski II na gostovanju kod TSV Heubersbronna II.

Za HNK Slaven trostruki strijelac je bio Igor Magoci / Foto: Fenix (HNK S.)

HNK Slaven je teže nego se očekivalo osvojio bodove (5:3) kod TSV Büsnau II. Trostruki strijelac je bio Igor Magoci a po jedan zgoditak su postigli Almin Ridžal i  Luka Mijič.

Marsonia je bila bolja od talijanske Catanie II sa 9:3 u utakmici koja je igrana u tijeku tjedna. U redovnom kolu kod SGM Ohmden Marsonia je slavila 7:2, a petostruki strijelac je bio Marko Malešević. Zagreb Schwenningen je bio uspješan u gostima kod DjK St. Georgen 5:1 dok su pričuve Croatia II Reutlingen slavile 3:1 na gostovanju kod TG Gönningen II.

Tri su hrvatska kluba ostala bez bodova: Zrinski Calw je poražen 0:4 u gostima kod SV Rohrau II, Croatia Karlsruhe 0:1 u gradskom ogledu sa DjK Karlsruhe-Ost te Zagreb iz Sindelfingena doma sa 1:3 od SV Mönchberg.