Momčad Posaine Basel / Foto: Fenix(J.Mijić)

ŠVICARSKA: Pobjeda sva tri hrvatska kluba iz Basela, Ante Blažević zabio sedam pogodaka

Iako seniori Alkara 30+, i 50+, uopće nisu igrali, ostale tri hrvatske momčadi u Baselu su postigle ukupno 27 pogodka, u tri utakmice. Naravno, uz sve tri pobjede.

Prve momčadi Posavine i Alkara su osvojile po tri boda.Kod Alkara je to, moglo bi se reći bilo i očekivano, jer je Alkar “apsolutni vladar” 4. lige Basel.

Sve drugo osim pobjede u svakoj utakmici bi bio za ovu izvrsnu momčad bio neočekivan rezultat. Što je Bayern München u Bundesligi, to je NK Alkar u 4. ligi Basel.

Iako su zadnje dvije utakmice pobijedili s malom rezultatskom razlikom, sve je bilo pod kontrolom. A “ispušni ventil” su ovaj vikend bili igrači BCO Alemannia Basel koji su kod kuće kasirali čak sedam pogodaka. NK Alkar je pobijedio rezultatom 7:1. Tako Alkar ostaje na prvom mjestu sa osvojenih 21 bodova  u sedam utakmica.

NK Posavina je ostvarila i drugu pobjedu. Kod kuće je hrvatska momčad pobijedila FC Schwarz-Weiss A rezultatom 4:2. Bila je to vrlo bitna utakmica jer je nakon početnih poraza ta pojeda dobar podstrek za budućnost. Na terenu su bili većinom vrlo mladi igrači. Izuzetak je bio vratar Ivica Ćuro koji je mijenjao odsutnog vratara Patrika Gavrana, te Marko Topić koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. Marko je postigao  dva odlučujuća pogodka i dao pečat ovoj utakmici. Zanimljivost ove utakmice je da su sin i otac Topić (Gabriel i Marko) ponovno zajedno igrali. Isto tako je zanimljivost da je kapetan Marijio Mrkonjić postigao pogodak sa 50 metara.

Ali  “šlag na tortu” su stavili seniori (30+) NK Posavine. Naime, u kupu, Nepple Senioren 30 + Cup – 1/8 Final,naš predstavnik je pobijedio visokim rezultatom od 16:0.

FC Türkgücü Basel: NK Posavina Basel 0:16

NK Posavina: Mrkonjić, Pavlović, Radić, Zlatko Lujić. Zoran Lujić, Šljivić, Šibonjić, Zirdum, Duvnjak, Boris Ivanković, Blažević. Još su igrali: Pavlović, Miljanović,Ćuro, Topić, Tolić, Trener: Zoran Lujić

Strijelci: Ante Blažević (7), Zlatko Lujić (2), Boris Ivanković (2), Zoran Lujić, Zoran Pavlović, Marko Šibonjić, Nedeljko Miljanović, Tomislav Duvnjak (po jedan pogodak).

Nakon jakih protivnika (Black Stars – Meisterliga, Möhlin – Promotionsliga) u prvom i drugom kolu kupa, seniori Posavine (30+) su imali u osmini finala malo lakši ždrijeb. Protivnik je bio FC Türkgücü Basel koji igra ligu niže od Posavine. I naši igrači su doslovce “pregazili” domaću momčad.

Trener Posavine Zoran Lujić je nakon utakmice izjavio: Imali smo jasan cilj, prolaz u četvrtfinale kupa, po mogućnosti brzim vodstvom i pokušajem da utakmicu riješimo već u prvom poluvremenu. I to nam je i uspjelo. Nakon 10. minuta smo već vodili 3:0 i utakmica je praktički već bila riješena. Redale su se prigode, i naš napad, krila i srednji red je svako malo pospremio loptu u protivničku mrežu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 9:0 te se tako i nastavilo do konačnih 16:0. Valja napomenuti odličnu igru našeg napadača Ante Blaževića koji je postigao sedam pogodaka. Nakon ove pobjede se okrećemo prvenstvu, sljedeći tjedan nam dolazi vodeća momčad lige, a četvrtfinale kupa se igra tek u proljeće iduće godine.