Momčad Hajduka Wiesbaden / Foto: Fenix

Hajduk Wiesbaden je preokretom u sudačkoj nadoknadi protiv Portugalaca nastavio sa nizom uspješnih rezultata

Nakon početne serije od tri prventvena poraza zbog niza ozlijeđenih igrača, hrvatski A-Kreisligaš Hajduk iz Wiesbadena se stabilizirao i u srijedu uvečer je pobjedom nad trećeplasiranom momčadi lige Portug.Vks Wiesbaden nastavio sa nizom uspješnih rezultata

SV Hajduk Wiesbaden – Portug.Vks Wiesbaden od 3:2 (1:0)

Ovogodišnji uspješni rezultati Hajduka su započeli 27. rujna kada je upisana prva prvenstvena pobjeda protiv Birstadta. Nakon toga je Hajduk upisao još dvije prvenstvene pobjede, jedan neriješen rezultat u gostima i jednu pobjedu u kupu protiv više rangiranog protivnika TuS  Nordenstadt od 4:3.

Sinošnja pobjeda nad portugalskom momčadi Portug.Vks Wiesbaden od 3:2 slavila se dugo uvečer. A ostvarena je u preokretu nakon vodstva Hajduka u 7. minuti, kada je pogodak za hrvatsku momčad postigao Dimitar Garchev.

Kapetan Hajduka Dimitru Garčev / Foto: Fenix Magazin
Strielac za Hajduka Dimitar  Garčev / Foto: Fenix Magazin

U nastavku drugog dijela utakmice gosti su preokrenuli rezultat u 1:2. Ali za Hajdukovce nije bilo predaje ni na terenu niti na tribinama. Bodrilo se igrače hrvatske momčadi do zadnje daha. U 88. minuti sudac je svirao kazneni udarac za Hajduk kojeg je uspješno izveo Emanuel Vlahić-Puljić i poravnava rezultat na 2:2. U drugoj od pet minuta sudačke nadoknade Hajduk preokreće rezultat autogolom gostiju i privodim utakmicu u svoju korist rezultatom 3:2.

Sastav Hajduka: Duvnjak, Matić, Dimitrov, Radev, Orlović, D. Garchev, Asenov, Karadža, Belošević, Herman i Vlahić-Puljić. Još su igrali Cater, Bokšić i Soldo. Trener Željko Novak.

-Velika hvala našim igračima na sinošnjoj borbi i zalaganju. Mislim da sa ovakvom igrom i zajedništvom te uz podršku navijača koju smo imali sinić, možemo ići po nova tri boda u nedjeljnom derbiju (11. listopada u 15:00 sati) protiv momčadi SV Italije, za koju pozivamo hrvatske ljubitelje nogometa da nam dođu pomoći u što većem broju, kaže Dražen Puljić, predsjednik SV Hajduk Wiesbaden.

Puljić još ističa kako „nakon nesretnog nego lošeg starta na početku prvenstva, gdje je Hajduk pretrpio tri poraza i ostao bez pet ozlijeđenih prvotimaca“ Hajduk se opet „uz naš poznati hrvatski sportski duh i uz punu podršku vjernih navijača vratio nizu uspješnih igara i rezultata“. Uz sinošnju pobjedu protiv jake portugalske momčadi, Puljić ističe Hajdukovu pobjedu u kupu protiv više rangiranog protivnika. Isto se nada da će tako biti i protiv jake talijanske momčadi koju Hajduk dočekuje u nedjelju na svom terenu. U predigri te utakmice, u 12 sati druga momčad Hajduka igra  protiv momčadi SG Rambach/Igstadt/Kloppenheim II.