Arhivska snimka Dennisa Grančića / Foto: Fenix

SUDAC ODLUČIO UTAKMICU: Croatia Frankfurt poražena u Griesheimu, slabi sudac olako dijelio kartone hrvatskoj momčadi

Na gostovanju u Griesheimu Croatia Frankfurt je doživjela težak ali nezaslužen poraz od Griesheim Tarika od 5:1.

Griesheim Tarik – FC Croatia   5:1 (1:0)

Igrači Croatije su dobro odigrali prvo poluvrijeme u kojem nije bilo golova. No, loši sudac je igračima hrvatske momčadi u prvom poluvremenu podijelio tri žuta te u 42 minuti i žuto-crveni karton Redžiću.

Odmah u nastavku drugog poluvremena domaćini dolaze u vodstvo od 1:0. iako sa deset igrača, Croatia u 54. minuti uspijeva izjednačiti na 1:1 zgoditkom Dennisa Grančića. No, posljednjih dvadeset minuta utakmice, a nakon vodstva domaćina u 69. minuti od 2:1, s igračem manje Croatia se teško mogla nositi s jakim protivnikom i sudačkim odlukama koje su iritirale. U zadnjih 10 minuta domaćini posižu još tri zgoditka za rezultatski uvjerljivu ali  ne baš i po igri zasluženu pobjedu.

Sastav Croatije: Jurić, Krišto, Sarić, Redžić, Hadžić, Grančić, Strljić, Bonnano, I. Jurić, Bešlić, Božinović-Mador. Klupa: Novokmet, Raguž, Križanac, Todorić, Drlje, Suton i Krivić.

Valja istaknuti kako Croatija na svom kontu već ima 19 žutih te 4 žuto-crvena i jedan izravni crveni kartonn, a što kod sudaca odmah stvara dojam kako svaki oštriji start igrača Croatije treba kažnjavati žutim kartonom.

Neriješen rezultat druge momčadi Croatije

Sg 28 Frankfurt II – FC Croatia II  3:3 (3:0)

Sastav Croatije II: Lijazović, Raguž, Marić, Todorić, Drlje, Bolotin, Križanac, Krivić, Leonardo Bracic, Marko Bracic, Amanatidis. Još su igrali od 32. Periša umjesto Marko Bračić, od 46. min Doganlar umjesto Drlje, od 46.min Strljić umjesto Amanatidisa.

Nakon što su prvo poluvrijeme gubili sa 3:0, zu promašen jedanaesterac Marka Braćića, Croatia je u drugom poluvremenu uspjela stići do poravnanja rezultata od 3:3. Zgoditeke su postigli u 72.min Drlje iz jedanaesterca koji je na njemu i napravljen te u 85.min Krivić i u 88. Minuti Strljić.

Iduću utakmicu prva momčad Croatija igra na svom terenu u Heddernheimu u nedjelju, 11. listopada u 16,00 sati protiv momčadi SpVgg 02 Griesheim.