Izolacija (ILUSTRACIJA)/ Foto: Sebastian Gollnow/dpa

STANOVNICI NJEMAČKE SE PROTIVE UKIDANJU IZOLACIJE: Koronavirus je i dalje prijetnja za zdravlje

Čini se da se njemačke zemlje utrkuju u popuštanju mjera u vezi s pandemijom, kako je ovaj tjedan ogorčeno rekao ministar zdravstva Karl Lauterbach. Čini se da se većina građana slaže s ministrom, barem što se tiče izolacije zaraženih, javlja dpa.

 

Prema istraživanju televizije ZDF za Politbarometar, 62 posto Nijemaca smatra da bi zaraženi koronavirusom trebali ostati u kućnoj izolaciji, a nešto manje od trećine pozdravlja odluku nekih zemalja o ukidanju izolacije.

Pritom strah od zaraze vidljivo jenjava: tri petine ispitanika reklo je anketarima da koronavirus ne smatra prijetnjom za svoje zdravlje, a 30 posto ga i dalje vidi kao prijetnju.

Bavarska, Baden-Württemberg, Hesse i Schleswig-Holstein već su ukinuli obvezu izolacije zaraženih, a Rhineland-Pfalz to namjerava učiniti u subotu.

S druge strane, Lauterbach preporučuje pet dana izolacije. Savezna vlada prepustila je donošenje odluka o većini mjera protiv pandemije vladama 16 njemačkih država.

Fenix-magazin/SČ/dpa

Povezano

NOVA PROMJENA U NJEMAČKOJ: Od 7. srpnja nova svjetla za automobile bit će obavezna
SVAKI GLAS JE VAŽAN: Registracija birača za Opće izbore u BiH 2026.
OPASNOST OD OZLJEDA I GUŠENJA: Ferrero hitno povlači Nutella proizvod
OD KRAJA SRPNJA: Velika promjena u DHL-u utječe na milijune u Njemačkoj
Krunoslav Katičić / Foto: Hina
AI RAT NA POLITIČKOJ SCENI: Katičić žestoko uzvratio Sandri Benčić: „Bili ste pioniri AI kampanja, a sad vas je odjednom sram!“
AUTO POSTAJE UŽARENA PEĆNICA: Na 37°C vozači postaju nervozni, rizik od prometnih nesreća skače za čak 33%, evo kako se pravilno rashladiti