Meksiko izgubio od Kanade (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik FM

SJEVERNOAMERIČKE KVALIFIKACIJE ZA SP: Kanada savladala Meksiko sa 2:1, remi Jamajke i SAD-a

Kanadska nogometna reprezentacija novi je lider sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Kataru, u susretu 8. kola Kanada je u Edmontonu svladala Meksiko sa 2-1 (1-0).

Junak prve pobjede Kanade protv Meksika nakon više od 20 godina je napadač Cyle Larin, koji je postigao oba pogotka za svoju momčad. U drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena Larin je pospremio odbijanac u mrežu, a da bi 52. minuti odlično ispratio ubacivanje pred vrata i s tri metra s druge vratnice još jednom svladao Ochou.

Meksiko je u 90. minuti smanjio na 2-1 pogotkom Hectora Herrere, a Cordoba u sudačkoj nadoknadi nije uspio prsima s metra poslati loptu u mrežu za poravnanje.

Kanada sada ima 16 bodova, jedan više od drugih SAD, koje su na gostovanju na Jamajki odigrale 1-1 (1-1), a dva više od trećeg Meksika i četvrte Paname, koja je na svom terenu svladala Salvador sa 2-1 (0-1).

U Kingstonu su SAD povele golom Waha (11), a vrlo brzo poravnao je Antonio (22).

Nakon što je Henriquez (1) na samom početku susreta doveo Salvador u vodstvo, Panama je preokrenula početkom nastavka preko Watermana (50) i Gondole (52).

Kostarika je stigla na peto mjesto ljestvice 2-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Hondurasa do koje je stigla golom Torresa u petoj minuti nadoknade.

Iz Sjeverne i Srednje Amerike plasman na SP će izboriti tri prvoplasirane momčadi, dok će četvrta u dodatne kvalifikacije.

REZULTATI:

REZULTATI:
Jamajka - SAD         1-1 (Antonio 22 / Weah 11)
Kanada - Meksiko      2-1 (Larin 45+2, 52 / Herrera 90)
Kostarika - Honduras  2-1 (Duarte 20, Torres 90+5 / Quioto 35)
Panama - Salvador     2-1 (Waterman 50, Gondola 52 / Henriquez 1)

8. Honduras    8  0 3 5   5-15  3
(Antonio 22 / Weah 11) Kanada - Meksiko 2-1 (Larin 45+2, 52 / Herrera 90) Kostarika - Honduras 2-1 (Duarte 20, Torres 90+5 / Quioto 35) Panama - Salvador 2-1 (Waterman 50, Gondola 52 / Henriquez 1) TABLICA: 1. Kanada 8 4 4 0 13-5 16 2. SAD 8 4 3 1 12-5 15 3. Meksiko 8 4 2 2 11-7 14 4. Panama 8 4 2 2 11-9 14 5. Kostarika 8 2 3 3 6-7 9 6. Jamajka 8 1 4 3 6-10 7 7. Salvador 8 1 3 4 4-10 6 8. Honduras 8 0 3 5 5-15 3