Detalj s utakmice Fellbacha i Hawksa (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Ž. Cindrić)

SJAJNA VEČER KOŠARKAŠA HAWKSA: Hrvatski Sokoli u gostima savladali Fellbach te upisali svoju 11. pobjedu zaredom

U derbiju košarkaške Bezirkslige B-W, prvoplasirana momčad Croatije Hawks u nedjelju je u gostima uvjerljivo savladala trećeplasiranu momčad SV Fellbach te učvrstila vodstvo na ljestvici.

SV Fellbach – Croatia Hawks  55:104 (17:57)

„Hrvatski sokoli“ su malo opreznije ušli u derbi utakmicu jer zbog ozljeda te izostanka oboljelih od koronavirusa nisu bili u punom igračkom treningu.

Croatia Hawks
Croatia Hawks / Foto: Fenix (Ž. Cindrić)

Nakon nekoliko minuta ispitivanja, Sokoli su namjestili šut i prvu četvrtinu završili sa prednosti od čak 18 koševa razlike.

U drugoj četvrtini su bili još sigurniji te su povećali svoju prednos do kraja poluvremena koje je završilo rezultatom 17:57.

U trećoj, a pogotovo u četvrtoj četvrtini bio je zamijetan nedostatak treninga pa su domaćini supjeli smanjiti rezultatski nedostatak. Na kraju je to ipak bila uvjerljiva pobjeda hrvatskih košarkaša koji svojom jednaestom pobjedom zaedom nastavljaju siguran hod prema plasmanu u višu ligu.

Igrački kadar momčadi Croatia Hawks: Begagić, Böck, Buljan, Dangubić, Geiger, Ivić, Jakobi, Kretzschmar, Krieg Krmpoti. Labrović, Mehnert, Mijatović, Minashvili, Palijan, Rupčić, Santana, Späth. Trener: Tachias Alexis, Marin Tomić i Dustin Uswald.