Ante Rebić igrao od prve minute u pobjedi Milana / Foto: Twitter ACM

SJAJNA IGRA ANTE REBIĆA: Milan s 5:1 razbio Bolognu, pogodak i asistencija hrvatskog reprezentativca

U susretu 34. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru pobijedio Bolognu sa 5-1 uz još jednu sjajnu predstavu hrvatskog napadača Ante Rebića.

Hrvatski reprezentativac je sudjelovao u akciji za prvi pogodak “Rossonera”, a potom se u 57. minuti i sam upisao među strijelce postigavši svoj 11. pogodak ove sezone.

Milan je poveo u 10. minuti golom belgijskog veznjaka Alexisa Saelemaekersa. U akciji je sudjelovao Rebić koji je na lijevom krilu sjajno petom uposlio Hernandeza, a ovaj prizemnom loptom uposlio Saelemaekersa koji je smireno zabio u donji desni kut.

U 24. minuti Hakan Calhanoglu je povećao prednost domaćina nakon velike pogreške gostujućeg vratara Lukasza Skorupskog koji je ispucao loptu ravno u noge turskog veznjaka. Gosti su u 44. minuti smanjili preko Takehira Tomiyasua, no već u 49. minuti Ismael Bennacer je povećao na 3-1. Rebić je u 57 minuti zabio za 4-1, a konačnih 5-1 postavio je Davide Calabria u sudačkoj nadoknadi.

Milan je ovom pobjedom produžio niz bez poraza na osam utakmica, ostvarivši pritom šest pobjeda.

U ranije odigranom susretu Verona i Atalanta su odigrali 1-1, a identičnim rezultatom završio je i susret Cagliari – Sassuolo.

Atalanta je tako propustili priliku vratiti se na drugo mjesto ljestvice. Momčad iz Bergama je povela u 50. minuti kada je Zapata iskoristio pogrešku Rrahmanija, a na 1-1 poravnao je Pessina u 59. minuti najbrže reagiravši na odbijenu loptu nakon obrane Gollinija.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić je odigrao čitav susret za Atalantu, a tijekom susreta propustio je dvije izgledne prilike za svoju momčad. U 14. minuti je izbio sam pred domaćeg vratara, ali nije uspio prebaciti istrčalog Silvestrija koji je nogama obranio udarac našeg igrača. Drugu priliku Pašalić je imao u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je pucao sa sedam metara tik uz vratnicu.

Boško Šutalo ostao je na klupi Atalante koja sada ima 71 bod, kao i drugi Inter koji će u nedjelju gostovati kod Rome, dok vodeći Juventus, koji će u ponedjeljak ugostiti Lazio, ima šest bodova više. Verona, koju u ovom susretu nije vodio kažnjeni Ivan Jurić, drži deveto mjesto sa 45 bodova.

Bez pobjednika je završio i susret između Cagliarija i Sassuola. Gosti su poveli u 12. minuti golom Caputa, a Cagliari je izjednačio u u 63. minuti preko Joao Pedra kojem je asistirao hrvatski reprezentativac Marko Rog.

Rog je igrao 89 minuta za Cagliari koji je ostao 11. na ljestvici sa 42 boda, dok je Sassuolo osmi sa 48.

Na ljestvici vodi Juventus sa 77 bodova, drugoplasirani Inter ima 71 bod, koliko ima i Atalanta na trećem mjestu. Lazio ima 69, Roma 57, a Milan je šesti sa 56 bodova.

REZULTATI 34. KOLA,
Milan - Bologna     5-1 (Saelemaekers 10, Calhanoglu 24, Bennacer 49, REBIĆ 57, Calabria 90+2 / Tomiyasu 44)
Verona - Atalanta   1-1 (Pessina 59 / Zapata 50)
Cagliari - Sassuolo 1-1 (Joao Pedro 63 / Caputo 12)