Prva momčad Croatije München / Foto: Fenix (SIM)

SJAJAN START TRIJU MOMČADI CROATIJE MÜNCHENA: Sa tri uvjerljive gostujuće pobjede najavili uspješan nastavak proljetne sezone

Nogometaši hrvatskog kluba FC Croatia München u nedjelju su sa tri gostujuće pobjede uspješno startali u proljetnu sezonu i time razveselili svoje navijače. Uvjerljive pobjede ostvarili su igrači prve i druge momčadi te A-Juniori Croatije.

TSV Mosach-Hartmannshofen 2- FC Croatia 0:4

1. momcad

U natjecanju u Kreisklassi 3 München, prva momčad Croatije je u utakmicu ušla pomalo nervozno opterećena imperativom pobjede i osvajanjem važnih bodova neophodnih u nastavku borbe za ulazak u višu ligu. Nervozu je razbio snalažljivi Danijel Krajina spretnim pogotkom za 0:1 u 44 minuti. Već u sljedećem napadu kapetan Juro Varivoda povećava rezultat na 0:2 i sa osmijehom na licu odvodi svoju poveo momčad na odmor.

U drugom poluvremenu znatno bolja igra Croatije okrunjena je sa još jednim pogotkom Krajine iz jedanaesterca u 63. minuti. Konačan rezultat postavio je Anđelko Periš odličnim udarcem u 83. minuti.

FC Unterföhring 3 – FC Croatia 2  1:6

2. momcad
Druga momčad Croatije München / Foto: Fenix (SIM)

U natjecanju C Klasse, Croatia II je suvereno je ušla u nastavak sezone i rutinskom pobjedom nastavila put prema višem rangu natjecanja. Po dva pogotka postigli su Ivan Cigić i Danijel Tavra, a još su pogađali Hasan Pasa i Željko Bogunović.

SV Italia 1965 (U19)- FC Croatia M. (U19) 0:3

1. momcad

A-Juniori Croatije u natjecanju u Kreisklassi München također su upisali gostujuću pobjedu.

Od prve minute mladići koje vodi trenerski dvojac Zovko i Bagarić odlučno su ušli u utakmicu i dominirali tijekom svih 90 minuta. Stvorili su veliki broj prigoda te postigli tri lijepa pogotka. Dominacija A-Juniora Croatije se ogleda i u činjenici da su domaćini uputili samo jedan ozbiljniji udarac na vrata Croatije. Strijelci za momčad A-Juniora su bili: 0:1 Luka Ivišić  27’, 0:2 Lucian Radić 35’ i  0:3 Ivan Mušura 86’.

Najava idućih utakmica

U idućem kolu kolu A-Juniori dočekuju momčad SV Post u subotu 25.03.23 u 15:00 sati. Druga momčad Croatije igra u nedjelju 26.03.23 u 12:15 sati protiv FC Viktoria M.2,  a istoga dana u 14:30 sati prva momčad Croatije igra protiv TSV Großhadern 2. Sve utakmice igraju se na adresi BSA Surheimer Weg 3 u Münchenu.

Uprava, treneri i igrači Croatije pozivaju hrvatske navijače da u što većem broju dođu i podrže igrače hrvatskog kluba u narednim utakmicama.