KK Komusina / Foto: Jan Rupcic

KOMUŠINA NA PRAGU ULASKA U VIŠU LIGU: Korak su do osvajanja titule prvaka i ulaska u viši rang natjecanja

Kako je već često pisano, košarkaši Komušine Haiterbach nižu uspjehe u ovoj sezoni te su u nedjelju novom pobjedom u Stuttgartu stigli na prag osvajanja titule prvaka i ulaska u viši rang natjecanja.

Piše: Jan Rupčić

Nakon što je prva utakmica završila 82:74 za Komušinu, trener hrvatske momčadi Mario Marić pripremio je svoje igrače za uzvrat jer domaćin Stuttgart stoji pod pritiskom borbe za ostanak u ligi. Domaćin je otvorio utakmicu vodstvom od 2:0, što je do kraja utakmice bilo jedino vodstvo. Jonathan Babitsch uzvraća tricom, prija nego Denni Cuković protiv svog bivše momčadi pogađa svoje prve koševe. Herdie Lawrence dovodi potom Komušinu s deset koševa na veliki 11:22 nakon prve četvrtine. U znaku važnost ove utakmice Komušanci su praćeni od preko 100 navijača iz Haiterbacha.

Komušina je pokazala jednu zrelu igru. Pod košom je domaćin bio dosta dominantan, ali je Komušina ipak spriječila prilaze. Sa dobrom igrom Komušina povećava vodstvo preko Luke Banožića na 26:43 u poluvremenu.

Domaćin je sve pokušao da zaustavi napade ali nije mu uspjelo. U drugom dijelu su potpuno preselili loptu pod koš. Spremni na taj potez Haiterbach je kao momčad stekao u 3. četvrtini prednost koja je bila odlučujuća. Predvođeni Mijom Babić koji sa 10 koševa u toj četvrtini briljira, vodstvo je povećano na 38:69.

U zadnjoj četvrtini Haiterbach smanjuje intenzitet napada i predvodi utakmicu mirno pri kraju. Jednom više Komušina pokazuje dominaciju u ovoj ligi. Šlag na tortu stavlja 16-godišnjak Ivo Marić koji je svoju dobru predstavu okrunio tricom za kraj i 50:81 pobjedom na gostovanju u Stuttgartu.

S ovom pobjedom Komušina Haiterbach je došla na korak do najvećeg uspjeha kluba, ali i najvećeg uspjeha jednog hrvatskog košarkaškog kluba u iseljeništvu. Jedan povijesni trenutak je pred klubom.

-Bila je to jako zrela predstava moje momčadi. Od prve minute smo nametnuli naš ritam i diktirali utakmicu, pogotovo jer smo se dobro branili i željeli pobjedu. Mogli smo čitavu utakmicu jako dobro rotirat i kao momčad smo djelovali i radili svih 40 minuta. To i jest snaga ove momčadi. Hvala i našim navijačima na fenomenalnoj podršci.Njih više od stotinu nas pratilo na ovom gostovanju. U takvoj atmosferi i s takvom podrškom bio je ponovno užitak igrati, kaže trener Mario Marić koji je svjestan važnosti idućeg odlučujućeg dvoboja.

-Svi znate da samo gledam od utakmice do utakmice. To sam mišljenje pokušao usaditi svojim igračima. Tako smo fokusirani na sljedeću utakmicu i na zadaće na terenu. Svi znamo u kojoj smo situaciji, ali ima još posla odraditi, ističe trener Komušine.

U ovoj sezoni sav trud i rad zadnjih desetljeća u tom hrvatskom košarkaškom klubu se isplaćuje. Sama 12. sezona u nizu u Regionalligi Baden-Württemberg je izazov sam po sebi. Ali na kraju biti na pragu za ulazak u Regionalliga Südwest (4. Njemačka liga) je za jedan hrvatski klub u jednom malom njemačkom gradu prava senzacija. Ali, kako je trener Komušine rekao, još nije dovršen posao. U nedjelju protiv Crailsheim pred domaćom publikom je prilika za to.

Sastav KKK: Herdie Lawrence (17/2), Jonathan Babitsch (15/3), Samba Thiam (13/1), Luka Banožić (10/1), Mijo Babić (10/2), Alexander Feldberg (6), Denni Cuković (4), Ivo Marić (4/1), Martin Krešić (2), Dominik Miličević, Adem Dzilić