Arhivska fotografija momčadi Croatije i Posavine Frankfurt / Foto: Fenix (SIM)

KOL FRANKFURT: Oslabljena Croatija doživjela težak poraz kod Makkabija, Posavina Frankfurt nastavila seriju poraza

Bez prvog vratara Marca Naubera i još bez trojice standardnih igrača, momčad Croatije Frankfurt je doživjela težak poraz koji je objektivno gori od prikazane igre.

TuS Makkabi – FC Croatia 6:0 (2:0)

Iako su domaćini bolje otvorili utakmicu i u 8. minuti poveli sa 1:0, oslabljena Croatija dobro se držala i parirala drugoplasiranoj momčadi lige. Usto su igrači Croatije bili hendikepirani jer su igrali na grbavom travnatom terenu umjesto na umjetnoj travi na kojoj treniraju i igraju domaće utakmice.

Ni nakon što je u 32. minuti Miro Drlje dobio žuto-crveni karton te domaćini došli u vodstvo od 2:0,  Croatija se nije predavala i hrabro se nosila sa brojčano nadmoćnijim protivnikom.

Pad igre hrvatske momčadi nastao u posljednjih 15 minuta utakmice kada je Croatia primila 4 pogotka (75., 80., 83., i 86. min).

Sastav Croatije: Bešlić, Soldo, Majić (od 25. Amanadidis), Andrić, Propadalo (od 46. Novokmet), Štrljić, Budimir (od 66. Mirko Puljić), Drlje, Zvoko, Mandurić, Gavran.

Unatoč porazu, Croatia je ostala na na 11 mjestu na ljestvici  sa 29 osvojenih bodova i samo je jedan bod ispred momčadi koje se bore za opstanak u ligi.

Poraz Posavine Frankfurt

Drugi hrvatski klub koji igra u istoj Kreisoberligi (KOL) Frankfurta, FC Posavina Frankfurt također je doživjela 0:3 poraz na domaćem terenu protiv momčadi Gudesdinga. Bio je to peti zaredom poraz Posavine koja sa svega 17 bodova iz 23 utakmice zauzima pretposljednje 16. mjesto na ljestvici od 17 klubova.

Zanimljivo je istaknuti kako su se u posljednje vrijeme u Frankfurtu pojavili prijedlozi o fuziranju dvaju hrvatskih klubova u jedan jaki klub. Mnogi ljubitelji hrvatskog nogometa u Frankfurtu to vide kao najbolje rješenje za oba kluba u metropoli na Majni.

Pobjeda druge momčadi Croatije

Rietberg SV II – FC Croatiall 3:3 (0:2)

Unatoč vodstvu iz prvog poluvremena, druga momčad Croatije posustala je u drugom poluvremenu i dva puta dopustila domaćinima stizanje rezultata na konačnih 3:3. I s jednim bodom, Croatia II je ostala na prvom mjestu s velikim izgledima za izravan ulazak u višu ligu.

Sastav Croatia II: Novokmet, Jeličić, Klišanin, Marin Ladan, Amanadidis (od 55. Štrljić), Leonard Bračić, Bonanno, Harchaoui (od 37. Ivanković), Periša, Mirko Puljić, Josip Puljić,

U idućem kolu koje se igra u nedjelju, 26. ožujka, prva momčad Croatije igra važnu utakmicu na domaćem terenu u Heddernheimu protiv Concordije Eschersheim. Druga momčad Croatije je slobodna.