Slavljeničko raspoloženje Croatije Singen nakon pobjede u gostima / Foto: Fenix (J. Mijić)

SJAJAN START CROATIJE SINGEN: U prva tri prvenstvena kola ostvarene sve tri pobjede uz gol razliku 16:2

U trećem kolu Kreislige B Singen, Croatia Singen je ostvarila i treću pobjedu zaredom te s tri nova boda zasjela na čelo ljestvice uz gol razliku 16:2.

SV Mühlhausen – Croatia Singen  2:4 (2:1)

Sjajan start u novoj sezoni najbolje govori o ambicijama i dometima momčadi, kao i o trenutačnom raspoloženju ne samo u samoj momčadi već i u cijelom klubu. I prošle dvije godine je također sve “štimalo” ali je iz poznatih okolnosti koronapandemije prvenstvo prekinuto. U Croatiji se nadaju kako će ove sezone sve dobro završiti, onako uspješno kako je i počelo za hrvatsku momčad.

Početak utakmice ipak nije krenuo onako kako je trener Gogić zamislio. Domaćini su bolje ušli u utakmicu i poveli 2:0. Ipak, prije odlaska na odmor Croatia je uspjela smanjiti razultat na podnošljivih 2:1. Zgoditak za hrvatsku momčad je postigao Franjo Ćurković u 39. minuti.

Na poluvremenu je trener Gogić napravio dvije izmjene te promijenio sustav igre. To je donijelo preokret u nastavku utakmice kada Croatija postiže tri zgoditka. Najprije je Ivanović svojim zgoditkom izjednačio rezultat na 2:2. Preokret je označio zgoditak Anđelovića koji je doveo Croatiju u vodstvo od 3:2 te na kraju Ivanović po drugi put, u drugoj minuti sudačke nadoknade, postiže zgoditak za pobjedu Croatije i konačan rezultat od 2:4.

Prve tri utakmice su dobra uvertira za nastavak prvenstva kao i dobro raspoloženje za redovitu godišnju skupštinu kluba koja će se održati 25. rujna 2021 godine. A tema je puno, od izvješća sadašnjih članova uprave do biranja nove uprave. Uz ostalo jedna od točaka je pomoć Petrinji,  izgradnja klupskih prostorija te odlikovanja dugogodišnjim članovima kluba kao i članovima kluba sa posebnim zaslugama (u povodu 50.obljetnice).

Croatia Singen: Dudaš, Matej Zečević, Marko Zečević, Manić, Chilici, Golić, Bogoeski, Kraml, Ćatić, Ivanović (C), Ćurković. Još igrali: Jakovljević i Anđelović. Zgoditci za Croatiju: Ćurković (39), Ivanović  (61 i 90) i Anđelović (74)