Momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (M. Kelava)

SAČUVALI LIGAŠKI STATUS: Croatia Frankfurt je uvjerljivom 4:0 pobjedom osigurala igranje u najvišoj ligi Frankfurta

Uvjerljivom 4:0 pobjedom u posljednjem prvenstvenom kolu nad momčadi Turkgücü, Croatia Frankfurt je osigurala opstanak u Kreisoberligi Frankfurta.

FC Croatia – Turkgücü 4:0 (1:0)

Od samog početka hrvatska momčad, koja se zbog ranijeg oduzimanja 6 bodova našla u zoni ispadanja, je krenula odlučno da osvajanjem bodova osiguraju nastavak natjecanja i iduće sezone u najvišoj ligi Frankfurta, u Kreisoberligi.

Već u 19. minuti Croatia je terensku nadmoć okrunila pogotkom Domagoja Molnara koji trese mrežu gostiju na dodavanje Marića.

CRO FFF 6
Navijači Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (M. Kelava)

I u drugom poluvremenu momčad Croatije je nastavila s dobrom igrom. Najbolji strijelac Croatije Ivan Propadalo na dodavanje Andrića povećava vodstvo na 2:0. Pet minuta kasnije brzonogi Ante Štrljić ponovno koristi svoj snažan šut i loptu sa 17 metara šalje pored nemoćnog vratara gostiju za svoj 21. pogodak ove sezone.

Ivan Propadalo u 77. minuti ponovno na dodavanje Marića po drugi put trese mrežu gostiju za visoko 4:0 vodstvo Croatije, što je bio i krajnji rezultat utakmice. Bio je to 27. pogodak Ivana Propadala ove sezone za momčad Croatije.

Sastav Croatije Frankfurt: Nauber, Grgić, Kukić, Bešlić, Carević, Molnar, Andrić, Štrljić, Sušić, Propadalo, Marić