Slavlje igrača i navijača Croatije ZH nakon pobjede protiv Dietikona / Foto: Fenix (I. Barišić)

CROATIA ZÜRICH SVE BLIŽE OSTANKU U LIGI: Hrvatska momčad iz Züricha u gostima savladala trećeplasiranu momčad Dietikona II

U prvenstvenoj utakmici 21.kolo amaterske regionalne 3.lige Zürich, Croatia Zürich je odličnom igrom izborila uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod trećeplasirane momčadi lige FC Dietikona II.

FC DIETIKON II – NK CROATIA Zürich 1:4 ( 0:1 )

Ivan Barisic
Piše i snima: Ivan Barišić

Bila je to više nego zaslužena pobjeda Croatije Zürich koja je pod dirigentskom palicom svog kapetana Stjepana Laštre napokon uz dobru igru osvojila i sva tri boda.

Naima, Croatija je u posljednjim utakmicama pokazivala dobru igru ali je ostajala bez punog plijena jer napadače gol kao da nije htio. U ovonedjeljnoj utakmici Croatiji se sve vratilo, i pogotci i bodovi,

Prvi zgoditak na utakmici pao je u 23.minuti kada Marko Bagarić trese mrežu domaćina. Rezultatom 0:1 završilo je prvo poluvrijeme u kojem je Croatia imala znatno više od igre.

Marko Bagaric
Marko Bagarić, strijelac dva pogotka za Croatiju / Foto: Fenix (I. Barišić)

Početkom drugog poluvremena raspoloženi Marko Bagarić u 48. minuti pogadja za 0:2. Croatia nastavlja sa dobrom igrom i u 62.minuti sudac svira jedanaesterac za hrvatsku momčad. Siguran realizator za 0:3 je Sebastijan Jurić.

Tu nije kraj dobre igre i pogodaka Croatije. Brzonogi lijevokrilni napadač Croatije Lori’s Tanzillo nakon solo prodora povećava vodstvo Croatije na 4:0. Domaćini u posljednjoj minuti utakmice postižu počasni pogodak preko Fabia Micellre za konačan rezultat utakmice od 1:4.

Sastav NK Croatia Zürich: Frano Dukić, Pero Zovko, Toni Zubonja, Ivan Dukić, Garlos Miguel Fernades Monteiro, Stjepan Laštro (C), Kristijan Krstić, David Bagarić, Louis Tanzillo, Marko Bagarić, Sebastijan Jurić. Još su igrali: Daniel Komin, Martin Vundac, Nicola Petrlić i Bagarić II. Trener: Stanislav Blažanović.