Detalj s utakmice Zagreb - Montpollier / Foto: Hina

RUKOMETNA EHF LIGA PRVAKA: Zagreb remizirao s Montpellierom rezultatom 27-27, uzvratna odlučuje o prolazu u četvrtfinale

Rukometaši Zagreba odigrali su 27-27 (11-13) protiv francuskog Montpelliera na domaćem parketu, u prvom susretu razigravanja za četvrtfinale EHF Lige prvaka.

Odluka o putniku za četvrtfinale dogodit će se u uzvratu u Montpellieru 3. travnja, a pobjednika ovog susreta u toj fazi Lige prvaka čeka moćni Kiel.

Detalj s utakmice Zagreb – Montpollier / Foto: Hina

Kod Zagreba je šest pogodaka postigao Zvonimir Srna, dok su po pet dodali Miloš Kos i Ivan Čupić. Tri pogotka su dali Davor Ćavar i Luka Lovre Klarica. Vratar Matej Mandić je imao sedam obrana. Kod Montpelliera su po šest golova dali Diego Simonet i Stas Skube, a pet Yannis Lenne.

Zagreb je vrlo loše u napadačkom smislu otvorio utakmicu. Silno se hrvatski prvak mučio kako probiti francusku obranu i doći do pogotka pa je tako nakon čak 14 minuta igre Zagreb imao tek jedan postignuti gol. Na drugoj strani Montpellier je u tom vremenu postigao četiri.

Razbudio se potom Zagreb te je do kraja poluvremena održao određeni kontakt sa suparnikom. Raspucao se posebno Miloš Kos koji je krajem prvog dijela zabio tri pogotka u nizu. Zagreb je stigao na minus od samo jednog gola, ali je nakon 30 minuta igre Montpellier ipak ima dva pogotka prednosti, 13-11.

Zagreb je vrlo dobro otvorio nastavak susreta. Odmah je izjednačio na 13-13, a po prvi puta je na utakmici poveo sa 16-15 pogotkom Ćavara koji je postigao tri gola na startu drugog dijela.

Zvonimir Srna u napadu na utakmici Zagreb – Montpollier / Foto: Hina

Kratkog je vijeka bilo vodstvo Zagreba jer je Montpellier uzvratio s tri pogotka u nizu i vodstvom 18-16. Sve do kraja gosti iz Francuske su održavali prednost, ali uporni Zagreb opet se potpuno vratio te je dvije minute prije kraja izjednačio na 27-27. Tim je rezultatom i završeno ovo dramatično ‘prvo poluvrijeme’ borbe za ulazak među osam najboljih momčadi.

Uzvratna utakmica u Montpellieru igra se 3. travnja s početkom u 20.45 sati.

Veliki korak prema četvrtfinalu u prvom je susretu napravio poljski Kielce koji je u gostima svladao danski GOG 33-25 (18-10). U pobjedničkom sastavu jedan je pogodak postigao hrvatski reprezentativac Igor Karačić.

U četvrtak će prve utakmice razigravanja za četvrtfinale odigrati Pick Szeged – Veszprem te Wisla – PSG. Pobjednik dvoboja Zagreba i Montpelliera u četvrtfinalu ide na Kiel. Bolji iz susreta GOG-a i Kielcea očekuju dvoboji protiv Magdeburga, Aalborg čeka pobjednika ogleda Pick Szeged – Veszprem, a Barcelona onoga tko pobijedi u ogledu Wisle i PSG-a.

Prve četvrtfinalne utakmice igraju se 24. i 25. travnja. Final Four se igra u Koelnu sredinom lipnja.

IZJAVE IGRAČA:

Borili smo se od prve do posljednje minute, a u uzvratu moramo biti još bolji, rekao je rukometaš Zagreba Miloš Kos nakon 27-27 protiv Montpelliera u prvom dvoboju razigravanja za četvrtfinale EHF Lige prvaka.

Veliki dio utakmice gosti iz Francuske su vodili, ali Zagreb je uspio doći do remija te se i dalje s pravom nada prolasku u četvrtfinale gdje čeka Kiel.

„Obranu smo odigrali jako dobro kroz cijelu utakmicu, bez obzira što smo primali neke lake golove u prvom poluvremenu. U napadu smo radili brojne pogreške na početku i to moramo popraviti. Vraćali smo se kroz cijelu utakmicu i morat ćemo bolje u uzvratu. Na kraju smo i dobro izvukli taj remi. Cijelu sezonu stvarno igramo jako dobro u Ligi prvaka i proboj u četvrtfinale bi bila prava nagrada za sve to. Imamo se čemu nadati u Montpellieru“, zaključio je Miloš Kos, strijelac pet pogodaka za Zagreb.

Luka Lovre Klarica i Veron Načinović / Foto: Hina

U gostujućim redovima je jedan pogodak postigao hrvatski rukometaš Veron Načinović.

„Teška utakmica u jako lijepoj atmosferi. Navijači su Zagreb nosili kroz cijelu utakmicu i nije nam bilo lako. Slijedi nam novi zanimljiv susret u uzvratu. Nadamo se, dakako, prolazu, ali moramo analizirati ovaj prvi susret i vidjeti kako popraviti situacije u igri koje nisu bile dobre“, rekao je poslije dvoboja Načinović.